Ev Alacaklar Dikkat! Tapusu ve İskan Belgesi Olmayan Evlerden Uzak Durun!

Düşen faiz oranları ile ev sahibi olmak isteyen kişiler ev alımlarına yeniden başladı. Ev almak isteyenlere kritik uyarı geldi. Ev alırken bunlara mutlaka dikkat edin!

EMLAK TERİMLERİ 24.08.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:14

Düşen faiz oranları ile ev sahibi olmak isteyen kişiler ev alımlarına yeniden başladı. Ev almak isteyenlere kritik uyarı geldi. Ev alırken bunlara mutlaka dikkat edin!

Ev almak isteyen kişiler düşen faiz oranlarını yeniden fırsata çevirerek alıma başladı. Tapusu Olmayan Ev Alınır Mı?Evin tapusu demek o evin varlığının kanunen tanındığı ve yasal olarak yapıldığı anlamına gelmektedir. Tapusuz ev almak büyük bir risk olup konut projesi üzerinden ev alacak kişilerin noter onaylı konut satış sözleşmesi yapsalar dahi yine de üstlendikleri belirli riskler bulunmaktadır. Tamamlanmasına rağmen tapusu olmayan evler ise asla ama asla alınmamalıdır. Evin tapusunun olmaması devlet tarafından yok sayıldığı anlamına gelir. Tapusuz eve konut kredisi verilmediği gibi ipotek göstererek kredi çekilmesi ya da bir borca karşılık teminat gösterilmesi mümkün değildir. İskan Nedir?İskan ise bir inşaatın tamamlandığını ve oturulmaya hazır olduğunu gösteren belgedir. Müteahhitler inşaata başlarken yapı izin belgesi alırken inşaat tamamlandığında ise iskan belgesi almaktadır. İskan Belgesi Olmayan Ev Alınır Mı?Mümkün olduğunca alınmaması tavsiye edilmekle beraber pek çok banka bugün iskansız eve konut kredisi vermiyor. Yine iskanı olmayan binalarda iskan belgesi için yüksek miktarda masraf çıkma riski bulunurken çıkarılacak yasa ile iskanı olmayan evin satışının yasaklanması gündemde bulunuyor.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@