Ev Alacaklara Müteahhitlerden Kritik Uyarı: Elinizi Çabuk Tutun, Konut Sahibi Olmanın Tam Zamanı

TÜİK tarafından açıklanan kritik verilerin ardından müteahhitler ev sahibi olmak isteyenlere yönelik kritik açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 22.08.2019 - 11:29 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

TÜİK tarafından açıklanan kritik verilerin ardından müteahhitler ev sahibi olmak isteyenlere yönelik kritik açıklamalarda bulundu. Konut fiyatları yükselecek mi, ev fiyatları ne olur? Ev almanın tam zamanı!

Konut kredisi faiz oranlarında yapılan 0.99 konut kredisi kampanyası hedefine ulaştı. Kredi faizlerinin yüzde 1 psikolojik eşiğinin altına çekilmesi ile uzun süredir ev almak için beklemede kalmayı tercih eden vatandaş alıma yöneldi. Ev Almanın Tam Zamanı! Konu hakkında açıklama yapan İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım okulların açılmasına sayılı günler kala konuta olan talebin daha da artacağını belirterek  “Çok yüksek bir konut talebi var ama beklemedeydi. Artık konut almanın tam zamanı.Üreticiler de yeni ürün üretmediği için, eski projeler ve inşa halindeki projeler değerleniyor. Piyasalarda hareket olunca inşaatçı yapamadığı zamları ilave edecek. Fiyatlarla direndik ama bir yere kadar. Tavsiyemiz; ev sahibi olmak isteyen, bu fiyatlar ve oranlardan yararlansın. Konut almak için tüm koşullar hazır durumda” diyerek alım için tavsiyede bulundu. Yapı Ruhsatı Düştü, Yeni Konut Üretimi Azaldı! Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas inşaat sektörünün bir dengelenme sürecinden geçtiğini belirterek “Yeni yapı ruhsatlarının düşüşü bunu gösteriyor. Bu nedenle mevcut konutların kıymeti artacak.Ev sahibi olmak isteyen tüketiciye ve yatırımcıya ellerini çabuk tutmalarını öneririm. Mevcutta tüketicinin konut talebinin arttığı malum. Artık bunun alıma dönmesi için bütün koşullar da hazır durumda" diyerek vatandaşın ev almak için harekete geçmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu. 50 Bin Kişi 0.99 Konut Kredisi Başvurusu Yaptı! Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 kredi kampanyası hakkında da açıklamada bulunan Altan Elmas kamu bankaları tarafından açıklanan verilere göre kampanyanın ilk gününden bu yana 180 aya kadar vadeli 0.99 konut kredisi kampanyasına başvuru yapan kişilerin sayısının 50 bin barajını aştığını söyledi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@