Ev Almak Evini Satmak İsteyenler Dikkat! Tapu Daireleri Corana Virüsü Nedeni İle Randevusuz İşlem Yapmayacak

Corana Virüsü tedbirleri kapsamı her geçen gün genişlemeye devam ederken alınan önlemler kapsamında tapu daireleri için de sınırlama getirildi.

EMLAK HABERLERİ 18.03.2020 - 08:30 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Corana Virüsü tedbirleri kapsamı her geçen gün genişlemeye devam ederken alınan önlemler kapsamında tapu daireleri için de sınırlama getirildi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü koranavirüsü genelgesi yayımlayarak alınan önlemleri açıkladı veDün gece yarısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile Türkiye'de koranvirüsü nedeni ile ilk can kaybı yaşandığı duyuruldu. Türkiye'de corana virüsü vaka sayısı ile 98'e yükseldi. Tanı konulan kişilerin sayılarında yaşanan artış ile beraber devlet kurumları da daha sert tedbirler almaya başladı. 

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KORANAVİRÜS TEDBİRLERİ GENELGESİ "Genel Müdürlüğümüzün aldığı tedbirler doğrultusunda Covid-19 (corona) virüsü ile etkin mücadele sağlanabilmesi, halkımızın ve personelimizin sağlığının korunabilmesi amacıyla 18.03.2020 tarihinden itibaren;Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular Web-tapu sistemi üzerinden (https:// webtapu .tkgm. gov. tr), işlem (randevu) talepleri ise(yabancı uyruklu kişiler dahil) Alo-181 çağrı merkezi aracılığıyla veya www. tkgm. gov.tr adresinden online olarak yapılacak olup, Tapu ve Kadastro müdürlüklerine randevusuz, manuel olarak yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.Ayrıca Web-tapu sistemi üzerinden alınan başvurularda vatandaşlarımız sadece imza aşamasında müdürlüklerimize geleceğinden bu yöntemin seçilmesi kendilerine kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır. Online başvurusu alınan işlem sahipleri Tapu Müdürlüklerindeki bekleme salonlarına randevu saatinde kabul edilecektir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına randevu saatinde müdürlüklerde olunması önem arzetmektedir."

RANDEVUSUZ TAPU İŞLEMİ YAPILMAYACAK, VATANDAŞ SADECE TAPUYA İMZA ATMAYA GİDECEK! Hastalığın kalabalık ortamlarda yayılım göstererek salgın haline dönüşmesi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bir genelge yayımlayarak Koranaviürüs salgını nedeni ile 18 Mart 2020 Çarşamba yani bugünden itibaren tapuya yapılacak olan tüm başvuruların web tapu üzerinden kabul edileceğini duyurdu. Tapu ve Kadastro Müdürlükleri üzerinden bundan sonra randevusuz, şahsen yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecek. Web Tapu işlemleri sayesinde vatandaş sadece imza atmaya tapuya gidecek. Randevu saatine göre bekleme salonlarına alınacak olan kişiler bu sayede kalabalık ortama girme riski ile karşı karşıya kalmayacak, hem tapu çalışanları hem de vatandaş koranavirüsü salgını riskinden korunmuş olacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@