Ev Almak İçin Para Biriktirene 25 Bin Lira Devlet Desteği Müjdesi!

Devlet vatandaşın ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile teşviklerini arttırıyor. İlk kez ev alana 25 bin lira hibe para desteği veriliyor. Ev alana devlet desteği 2019 şartları ve ayrıntıları haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 17.08.2019 - 13:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Devlet vatandaşın ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile teşviklerini arttırıyor. İlk kez ev alana 25 bin lira hibe para desteği veriliyor. Ev alana devlet desteği 2019 şartları ve ayrıntıları haberimizde!

Ev almak isteyen kişiler tarafından yaşanılan en büyük sıkıntıların başında toplu para ödemesi yer alıyor. Konut Kredisi Peşinatı Biriktirebilirsiniz! Ne yazık ki konut fiyatlarının özellikle de son yıllarda orantısız bir biçimde yükselmesi vatandaşın para biriktirerek ev almasını imkansız hale getirdi. Ancak devlet tarafından başlatılan konut hesabı ile beraber ev sahibi olmak isteyen kişiler için peşinat biriktirme imkanı doğmuş oldu. Ev satın almak isteyen kişiler devlet tarafından başlatılan konut hesabı ile beraber artık en az 3 sene boyunca para biriktirirse en düşük 16 bin lira en yüksek 25 bin lira devlet teşviği alacak. Bunun için vatandaşın tek yapması gereken konut hesabı açan bankalar üzerinden hesap açtırmak ve 3 sene boyunca belirtilen en düşük aylık tutar kadar düzenli bir şekiled para biriktirmek. Konut Hesabı Açan Bankalar Hangileri?Ziraat Bankası konut hesabı Halkbank konut hesabı Vakıfbank konut hesabı Ziraat Katılım Bankası konut hesabı Vakıf Katılım Bankası konut hesabı Şekerbank konut hesabı Kuveyt Türk Katılım Bankası konut hesabı Denizbank konut hesabı Finansbank konut hesabı İş Bankası konut hesabı Konut Hesabı Nedir?Konut hesabı da bankaların birikim hesapları arasında yer alan banka hesap türleri arasında bulunurken, konut almak için vatandaşın uzun vadeli birikim yapmasını teşvik etmek amacı ile kullanılmaktadır. Konut hesabı ile ilk kez ev alana desteği almak isteyen kişilerin en az 3 sene boyunca para biriktirmeleri zorunludur. Yine konut hesabı desteği için kişinin ilk kez ev sahibi olması şartı bulunmaktadır. Devlet Destekli  Konut Hesabı 2019 Ödeme Tutarları Devlet desteği almak isteyen kişilerin açılan hesapta en az 3 sene boyunca para biriktirilmesi zorunludur. Hesaplarda para biriktiren kişilere yapılan ödeme tutarı her sene Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen yeniden değerlendirme oranı üzerinden arttırılmakta olup bu kişilere;Hesaplarında 36 ila 47 ay  arasında para biriktirdikleri takdirde, hesaptaki birikim tutarının yüzde 15'i kadar ödeme yapılır. Ancak, ödenecek konut hesabı devlet katkısı 16 bin 313,21 lirayı aşamaz.Hesaplarında 48 ila 59 ay arasında para biriktirdikleri takdirde, hesaptaki birikim tutarının yüzde 18'i kadar ödeme yapılır. Ancak, ödenecek konut hesabı devlet katkısı 17.568,08 Türk Lirasını geçemez.Hesaplarında 60 ay ve üzeri olanlar için, hesaptaki birikim tutarının yüzde 25'i kadar konut hesabı devlet katkısı ödenir. Ancak, ödenecek tutar için uygulanan üst sınır 24 bin 746 lira olup bu tutarın üzerinde ödeme yapılmaz. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@