Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Fiyatları Hiç Bu Kadar Düşmemişti

RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn konut fiyatlarını değerlendirdi ve düşen konut fiyatlarının alıcılar için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

EMLAK HABERLERİ 14.05.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn konut fiyatlarını değerlendirdi ve düşen konut fiyatlarının alıcılar için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

RE/MAX Türkiye konut sektörünü değerlendirdi ve İstanbul'da düşen konut fiyatları için fırsat yorumunda bulundu. İstanbul Kadıköy ve Beşiktaş'ta Konut Fiyatları Düştü Türkiye'de inşaat sektörünün kalbi olarak kabul edilen İstanbul'da azalan konut talebine bağlı olarak konut fiyatları da geriledi. Özellikle de İstanbul'un en değerli iki ilçesi olarak kabul edilen Kadıköy ve Beşiktaş'ta yaşanan bu düşüşten etkilendi. Son 5 senelik zaman dilimi içerisinde konut fiyatlarının yüzde 30 gibi son derece ciddi bir oranda yükselen bu iki ilçede son 1 yılda ibre tersine döndü. Ev Almak İsteyenler 1 Sene Sonra Bu Fiyatları BulamayacakYaşanan düşüşü değerlendiren RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn "İstanbul’da Kadıköy’de 1 yıl öncesine kadar 100 metrekare ikinci el bir konutun fiyatı 800 bin TL, Beşiktaş’ta ise 1 milyon 200 bine kadar çıkmıştı. Emlak piyasasındaki durgunluk bu iki ilçeye de yansıdı.Kadıköy’de 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 100 bin TL, Beşiktaş’ta ise 200 bin TL düştü. Bu fiyatlar Kadıköy ve Beşiktaş’ta ev sahibi olmak için büyük fırsat. Son 5 yılda yüzde 30’un üzerinde değer kazanan bu iki ilçede bu fiyatları 1 yıl sonra görmemiz imkansız.Şunu hatırlamak isterim; son 10 yıl içinde Beşiktaş’ta konut fiyatları yüzde 288, Kadıköy’de yüzde 291 seviyesinde yükseldi. Bu iki ilçede konut almak gerçekten zor. 200 bin TL’ye varan düşüşlerden faydalanmak isteyenler hızlı davranmalı" diyerek ev almak isteyen kişiler için ortaya çıkan büyük fırsata dikkat çekti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@