Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konutta Fırsat Mevsimi Başladı

Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri sektörün son durumunu değerlendirdi. Konut fiyatları ne durumda, faizler düştü mü, seçim sektörü nasıl etkiledi?

Emlak Haberleri 03.04.2019 - 11:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri sektörün son durumunu değerlendirdi. Konut fiyatları ne durumda, faizler düştü mü, seçim sektörü nasıl etkiledi?

Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri sektörün son durumunu değerlendirdi.Gayrimenkul sektörü son bir kaç aydır yerel seçimi bekleyen sektörler arasında başta geliyordu.Sektör yerel seçimin geride kalması ile beklenilen hareketin kıvılcımlarını almaya başladı.Bu durumu İNDER Başkanı ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, “Şimdi ‘domates mevsimi’ ‘karpuz mevsimi’ derler ya; ben de diyorum ki ‘konut mevsimi’ başladı” şeklinde anlattı.Nazmi Durbakayım: "Seçim Başarıyla Tamamlandı"İNDER Başkanı ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım seçimin gayrimenkul sektörünü nasıl etkilediğini şu sözlerle açıkladı. "Seçim belirsizliği, kredi faizlerinin yüksek olması ve seçimden sonra dövizin artış gösterebileceğine dair inanç; insanları gayrimenkul yatırımından alıkoyuyordu. Özellikle son 15 gündür hiç hareket yoktu.Seçim başarıyla tamamlandı. İki gündür satış ofislerimizde bir hareket başladı." Piyasanın açılması için dövizin yükseleceğine dair inancın bitmesi gerektiğinin altını çizen Durbakayım, "Artık vatandaşta öyle bir beklenti kalmadı. Bu da insanları gayrimenkule yönlendirecektir." Konut Fiyatları % 40 Düştü!Nazmi Durbakayım açıklamalarında, "Konut fiyatları olması gerekenin yüzde 40 altında. Bu çok büyük bir avantaj.Çünkü bu seviyelerde kalmayacak" dedi. Durbakayım, konut almak için en uygun zamanın bu dönem olduğunu da belirtti.Faizler 0.98 Seviyelerine Düştü!Nazmi Durbakayım: "Faizler 0.98 seviyesine düştü. Şimdiye kadar konut fiyatları düşükse faiz yüksek oluyordu.Kredi faizleri düştüğündeyse konut fiyatları yükseliyordu.Şimdi hem fiyatlar olması gerekenin çok altında hem de faizler düşük. Zaten bahar ayları gayiremenkul sektörü için en iyi satış dönemi” dedi.Babacan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan "Seçim öncesinde yaptığımız bağlantılar, aldığımız kaporalar vardı. Ancak, vatandaş bunları alıma döndürmeden önce seçimin nasıl sonuçlanacağını görmek istiyordu. Şimdi bu bağlantılar satışa dönmeye başladı" dedi.Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@