Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Bundan Daha Uygun Bir Dönem Olmayacak!

Bankaların konut kredisi faiz oranları düştü. Düşen kredi faizleri ile vatandaş kararsızlık yaşarken emlak uzmanları ev sahibi olmak için doğru zaman mı sorusunu yanıtladı. İşte merak edilen detaylar!

EMLAK HABERLERİ 05.08.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Bankaların konut kredisi faiz oranları düştü. Düşen kredi faizleri ile vatandaş kararsızlık yaşarken emlak uzmanları ev sahibi olmak için doğru zaman mı sorusunu yanıtladı. İşte merak edilen detaylar!

Merkez Bankası faiz indirimi hamlesi sonrası kamu bankalarından beklenen büyük konut kredisi indirimi müjdesi geldi. Kamu bankaları konut kredisi faiz indirimi yaptı ve en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 seviyesine çekildi. Ev Satın Almak İçin Doğru Zaman Mı, Beklemeli Mi, Ev Sahibi Mi Olmalı?Düşen faiz oranları sonrasında bankaların konut kredisi yapılandırma hizmeti vermemesi kredi çekerek ev satın almak isteyen kişileri ikileme düşürdü. Vatandaş faizlerin biraz daha düşmesini mi beklemeli ev mi satın almalı sorusuna yanıt ararken soruya cevap İntegral Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Serkan Sabur tarafından verildi. Sabur "Olabilecek en düşük oran, oturmuş fiyatlarla birleşince çok cazip bir ortam oluştu. Bir önceki faiz indirimleri inşaat firmalarının üzerinden yapılırken, bu indirim tamamen bankalar tarafından gerçekleştirildi.120 aydan fazla vade ile çekilemeyen konut kredileri, bu kez 180 aya kadar çıkarıldı. Bu da faiz indirimi kadar piyasada kabul gördü. Bu çabalar, ekonomiyi canlandırmak adına çok önemli bir fırsattır.Hem ev sahibi olmak isteyenler açısından, hem emlak sektörü açısından he de tüm piyasanın geneli açısından fırsat olarak görülen bu çabalar, ilk günden olumlu sinyallerini verdi. İlk alanlar her zaman kazançlı olacaktır.Bu taze kan piyasaya ne kadar erken girerse, hem alıcılar açısından, hem de genel ekonomi açısından büyük bir kazanım olacaktır" diyerek ev sahibi olma fırsatının kaçırılmaması gerektiğini söyledi. Konut Fiyatları Satışlar Arttıkça Yükselecek! Şu anda biriken konut stoku nedeni ile vatandaş için karar verme konusunda daha fazla seçenek bulunurken yine konut satış rakamlarının artması ile beraber konuta olan talebin artmasına bağlı olarak konut fiyatlarının da yükselebileceği belirtiliyor. Bu nedenle ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere emlak uzmanları ucuz ev bulmaları ya da aradıkları kriterlere uygun bir ev belirlemeleri durumunda alıma geçmeleri tavsiyesinde bulunuyor. Emlak piyasasında yaşanan gelişmeler, inşaat haberleri, ucuz TOKİ projeleri ve konut kredisi oranları ile kampanyaları hakkındaki gelişmeleri takip etmek için uygulamalarımızı indirebilirsiniz. İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@