Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Akbank'tan Çılgın Teklif! 8 Bin TL Peşinat Ve 1.225 TL Taksitle Konut Satışı!

Akbank tarafından yayınlanan konut satış ilanları güncellendi. Akbank uygun fiyatlarla konut satışı yaparken kredi imkanı da tanıyarak oldukça uygun şartlarda insanları ev sahibi yapıyor. 

Emlak Haberleri 20.09.2021 - 20:05 20.09.2021 - 20:08 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut fiyatlarında meydana gelen artışlar dolayısıyla ev sahibi olmak isteyenler bu isteklerini gerçekleştiremiyorlar. Bunun için de uygun fiyatla konut satışı yapılan alternatif yollar daha çok ilgi görmeye başladı. Bankalar da konut satışı yaparak vatandaşlara uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkanı verebiliyor. 

BANKALAR NEDEN UYGUN FİYATLA KONUT SATIYOR?

Bankaların uygun fiyatlarla konut satışı yapması genellikle ilk bakışta şaşkınlıkla karşılanıyor. Ancak bunun bankacılık piyasasında makul bir açıklaması bulunuyor. Bankaların ana faaliyet alanları gayrimenkul ticareti değil. Ancak sorunlu kredilerden dolayı bankaların mülkiyetlerine çok sayıda konut geçiyor. Buna karşılık da bankaların bilançolarına kredi zararları yazılıyor.

Kredi zararlarını telefi etmek için mülkiyetlerine geçen konutları hızlı bir şekilde satmak isteyen bankalar bundan dolayı uygun fiyat belirliyorlar. Satılan konutlardan elde edilen gelirler de bilançolara kredi zararlarını telefi etmek amacıyla ekleniyor. Böylelikle hem vatandaşlar uygun fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar hem de bankalar kredi zararlarını azaltabiliyorlar.

AKBANK KONUT SATIŞ İLANLARI GÜNCELLENDİ!

Akbank'ın konut satış ilanlarının güncellendiği haberi büyük bir heyecan yarattı. Yeni fırsatları sisteme ekleyen Akbank, Türkiye'nin farklı illerinde konut satışları yapmaya devam ettiğini duyurdu. Bu konut satış ilanlarını inceleyen vatandaşlar uygun maliyetlerle ev sahibi olabiliyorlar. Bunun için Akbank'ın satışa çıkardığı konutlara teklif verilmesi gerekiyor. 

AKBANK'TAN KONUT KREDİSİ DESTEĞİ

Akbank'ın konut satışı imkanının bir başka yönü de konut kredisi desteği oluyor. Vatandaşlar konut kredisi kullanarak Akbank'tan bu konutları satın alabiliyorlar. Üstelik 120 ay vadeli ve aylık yüzde 1,37 faizli konut kredisi kullanılabiliyor. Şu anda piyasadaki en düşük faizli konut kredisi kampanyasından yararlanan müşterilerin ev sahibi olma hayalleri böylelikle gerçeğe dönüşüyor. 

AKBANK'TAN UYGUN FİYATLI KONUT SATIŞI!

Akbank konut satış ilanları incelendiğinde her bütçeye uygun bir konut satışının yapıldığı görülüyor. İşte Akbank'ın konut satış ilanlarının bazıları:

-İstanbul Sancaktepe'de 90 metrekare konut: 210 Bin TL
-İstanbul Esenyurt'ta 92 metrekare konut: 290 Bin TL
-Samsun Ladik'te 130 metrekare konut: 200 Bin TL
-Kırıkkale Merkez'de 116 metrekare konut: 80 Bin TL
-Adana Seyhan'da 115 metrekare konut: 280 Bin TL
-Manisa Turgutlu'da 94 metrekare konut: 225 Bin TL
-İstanbul Arnavutköy'de 63 metrekare konut: 200 Bin TL
-İstanbul Sultangazi'de 53 metrekare konut 170 Bin TL

akbank konut satış ilanları

80 BİN TL'LİK KONUT İÇİN AKBANK'TAN 72 BİN TL KONUT KREDİSİ 

Akbank'ın 80 Bin TL'ye satışa çıkardığı konut için kredi desteği hesaplaması merak ediliyor. Buna göre bu konut için Akbank yüzde 90 oranında kredilendirme yapıyor. Böylelikle 72 Bin TL konut kredisi çekilerek bu konut satın alınabiliyor. 8 Bin TL peşin ödeme yapan müşteriler 120 ay vadeli 72 Bin TL konut kredisi çekerek ayda 1.225 TL taksitle ev sahibi olabiliyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@