Evde Doğal Oda Kokusu Nasıl Yapılır?

Bulunduğunuz ortamın güzel kokması büyük önem taşırken hazır satılan oda spreyleri kimyasal maddeler nedeni ile zararlı kabul ediliyor.

Dekorasyon 25.02.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Bulunduğunuz ortamın güzel kokması büyük önem taşırken hazır satılan oda spreyleri kimyasal maddeler nedeni ile zararlı kabul ediliyor.

Bu nedenle hem evinin güzel kokmasını isteyen hem de zararlı kimyasallar solumak isteyemeyen kişiler evde doğal oda kokusu yapmayı tercih ediyor. Doğal Oda Kokusu Nasıl Yapılır?Özellikle de evde küçük çocuğu olan ya da solunum rahatsızlıkları yaşayan kişilerin hazır oda spreyleri yerine doğal oda spreyleri kullanmaları tavsiye edilirken evde doğal oda spreyi hazırlanması da mümkün. Evde oda kokusu yapmak için kullanabileceğiniz basit tarifleri paylaşıyoruz;Evde Lavantalı Oda Kokusu Tarifi:1 yemek kaşığı lavanta yağını karıştırma kabına alın. İçerisine 2 yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve yarım kap elma sirkesi ekleyin. Karışımı sprey şişesine aktarın ve doğal oda spreyinizi gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayın. Evde Portakal ve Tarçınlı Oda Kokusu Tarifi:Küçük metal bir kaba 1 yemek kaşığı toz tarçın, 1 portakal kabuğu rendesi ve yarısına kadar gelecek su ekleyin. Tencereyi ocağa alın ve su kaynamaya başladıktan sonra altını kısarak 3 dakika daha kaynatın. Ardından altını kapatarak soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı süzerek sprey şişesine aktarın. Limonlu ve Biberiyeli Ev Spreyi Tarifi:Küçük bir metal kabı yarısına kadar su doldurun. İçerisine 3 yemek kaşığı kurutulmuş biberiye ve 1 kabuklu limonu ilave ederek bir taşım kaynatın. Ardından altını kısarak 10 dakika daha kaynatın ve altını kapatarak soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı süzerek sprey şişesine aktarın. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@