Evden Çıkmadan, İnternetten Kolay Ödeme İle Emlak Vergisi Kredi Kartı Taksit Kampanyaları 2021 Açıklandı!

Emlak vergisi son ödeme tarihi yaklaşırken koronavirüs salgını nedeni ile bankalara gitmek ya da belediyelerden ödeme yapmak istemeyen kişiler internetten taksitle emlak vergisi ödeme yöntemlerini araştırmaya başladı. Peki, internetten emlak vergisi ödeme nasıl yapılır, kredi kartı taksit kampanyaları 2021 başladı mı, Garanti Bankası, Yapı Kredi, TEB, İş Bankası, emlak vergisi taksit yapan kredi kartları hangileri?

Evden Çıkmadan, İnternetten Kolay Ödeme İle Emlak Vergisi Kredi Kartı Taksit Kampanyaları 2021 Açıklandı!

Milyonlarca ev sahibi, işyeri ve arsa sahibini yakından ilgilendiren emlak vergisi son ödeme tarihi yaklaşıyor. Emlak vergisi mükellefleri bu sene koronavirüs salgını nedeni ile uzun kuyruklar oluşan bankalar yerine internetten emlak vergisi ödeme yöntemlerini araştırmaya daha fazla ağırlık vermiş durumda.

İNTERNETTEN EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR, EMLAK VERGİSİ BORCU NASIL ÖĞRENİLİR, ÖDEMEK İÇİN NE GEREKİYOR?

Türkiye sınırları içerisinde ev, işyeri, arsa, tarla, bahçe gibi taşınmazı olan herkes emlak vergisi mükellefi olarak kabul edilmekte olup sıfır oranlı emlak vergisi hakkından yararlanan yani emlak vergisi muafiyeti hakkı olmayan herkes vergisini ödemekle yükümlüdür.

Tek evi olan emekliler, ev hanımları, şehidin dul eşi ile yetimleri, engelli kişiler ve işsiz olan vatandaşlar evlerinin büyüklüğü 200 metrekareyi aşmıyorsa bu durumda emlak vergisi muafiyeti kapsamına girmekte olup vergi ödemez. Bu kişiler dışında kalan tüm taşınmaz sahipleri emlak vergisi ödemekle yükümlüdür.

Emlak vergisi borç sorgulama işlemi e belediye hizmeti sunan belediyelerin internet siteleri üzerinden ya da belediyelerin veznelerinden şahsen yapılabilmektedir. Emlak vergisi borcunu ödemeniz için sadece taşınmaz sahibinin kimlik numarası yeterlidir.

EMLAK VERGİSİ KREDİ KARTI TAKSİT KAMPANYALARI 2021!

Bu sene yine pek çok banka kredi kartı taksit kampanyası ile emlak vergisi ödemelerinde alternatifler sunarken 3 taksitle ödeme imkanıda bulunuyor.

Emlak vergisi kredi kartı taksit kampanyaları 2021 başlıklı yazımızı okumak için TIKLAYINIZ...

İnternetten taşınmazın bağlı olduğu belediyenin internet sitesine giriş yaparak sadece kimlik numarası ile kredi kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.