Evi Yıkık, Eşyası Eski Olana Devletten Bayram Öncesi 25 Bin TL Karşılıksız, Geri Ödemesiz Para Yardımı

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bayrama evini yenileyerek girmek isteyen ihtiyaç sahiplerine müjde verdi. Evi eski olana 25 bin TL tadilat desteği ve eşya yardımı başvurusu Nisan 2022!

Emlak Haberleri 10.04.2022 - 15:40 10.04.2022 - 16:08 Gülcan Özer

Yaklaşan bayram öncesi dar gelirli vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü hibe para desteği müjdesi verdi. Aile Bakanlığı'nın Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü üzerinden yapmış olduğu para yardımları arasında yer alan barınma yardımları kapsamında yeni destekler ilan edildi. 

Bakanlık üzerinden oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara devlet karşılıksız ve geri ödemesiz yani hibe para yardımı yapıyor. Bu yardımlar kapsamında evi oturulmayacak derecede eski, sağlıksız ve bakımsız olan kişilere devlet 25 bin liraya kadar nakit para desteği sağlıyor. 

DEVLET TADİLAT DESTEĞİ! EVİ ESKİ OLANA 25 BİN TL HİBE PARA YARDIMI BAŞVURUSU KİMLERE VERİLİR?

Barınma yardımları adı altında pek çok alanda devlet para yardımı yaparken bu yardımlardan biri de tadilat desteği olarak öne çıkıyor. Aile Bakanlığı üzerinden devlet sosyal yardımlar dağıtırken bu yardımlardan biri de oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı için verilen 25 bin liralık yardım olarak öne çıkıyor. 

devlet-yardımı-1

Evlerin bakım onarımlarının yanı sıra devlet eşya yardımı da vermektedir. Bu yardımlar için belirli başvuru şartları aranmakta olup bu başvuru şartlarını taşıyan kişiler başvuru yaparak yardım parası almaya hak kazanmaktadır. 

evi eski olana tadilat desteği

EV TADİLAT DESTEĞİ, EV ONARIM YARDIMI ŞARTLARI NELER? ESKİ EVİ YENİLEME DEVLET DESTEĞİ KİMLERE VERİLİR?

Hibe para yardımları için olduğu gibi eski ev yenileme tadilat desteği içinde başvuru şartları aranmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişilerde aranılan ilk şart gelir şartıdır. Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması yani 2022 yılı için aylık 1.417 TL'yi aşmaması gerekir. Yine bu kişilerin onarım başvurusu yapacakları evin tapusuna sahip olması gerekir. 

hibe-para-ana-manşet

EV ONARIM YARDIMI BAŞVURUSU, ESKİ KONUT TADİLAT DESTEĞİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Bakanlıktan yapılan açıklama ile tadilat desteği için başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden yapılacağı ilan edildi. Kaymakamlık ev tadilat yardımı için Kaymakamlıkların içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden kimlik belgeniz ile şahsen başvuru formu doldurabilir, ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtlayarak yardım alabilirsiniz.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@