Evim Türkiye Fuarı 2019 Ziyaretçi Rekoru Kırdı, Gurbetçilere Konut Satışı Yüzleri Güldürdü

Yabancılara ve gurbetçilere konut satışı için 2019 yılında atağa kalkan inşaat sektörü yurt dışı fuarlarında yoğun ilgi ile karşılaştı.

Emlak Haberleri 10.02.2019 - 16:15 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Yabancılara ve gurbetçilere konut satışı için 2019 yılında atağa kalkan inşaat sektörü yurt dışı fuarlarında yoğun ilgi ile karşılaştı.

Bu fuarlar arasında yer alan Evim Türkiye Fuarı 2019 organizasyonu için uzun kuyruklar oluşması dikkat çekti. Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlenen fuarda bu sene katılımlar giriş kapısında kuyruk oluştururken içeride de yoğun bir satış başarısı yakalandığı açıklandı. Gurbetçiler Ev Almak İçin Fuara Koştu! Hatırlanacağı üzere fuarın açılışını 6 Şubat tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank yapmıştı. Varank açılış konuşmasında "Sektör 2018'in üçüncü çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 2,3 büyümüştür. Son 5 yılda satılan konut sayısı da 6,5 milyonu bulmuştur. Sektörün milli gelir içindeki payı yüzde 5 ila 6 düzeyinde olmakla birlikte etkilediği sektörlerle birlikte bu oran yüzde 30'ları bulmaktadır. İki milyon kişi de bu sektörde istihdam edilmektedir" diyerek önemli rakamları açıklamıştı. Türkiye'den 76 Firma Fuara Katıldı, Gurbetçiler En Çok Antalya ve İstanbul'a İlgi GösterdiBu sene fuara 76 firma katılırken fuarda pazarlanan konutlar ön satış sözleşmeleri ile gurbetçilerin beğenisine sunuldu. Fuar alanını ziyaret eden gurbetçilerin en çok Antalya konut projeleri ve İstanbul konut projeleri için talep gösterdiği açıklanırken fuara Almanya'nın yanı sıra yakın ülkelerde yaşayan gurbetçilerde ilgi gösterdi. Katılımcılar İlgiden Memnun Fuara gösterilen yoğun ilgiyi değerlendiren İSTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen “Evim Türkiye ekibi olarak fuara gösterilen ilgiden mutluyuz. Sadece Düsseldorf’tan değil, Almanya’nın pek çok şehrinden, Hollanda, Belçika, İngiltere ve bir çok Avrupa ülkesinden katılım var. Bu da bizi Evim Türkiye’nin bir sonraki etaplarını gerçekleştirmek konusunda cesaretlendiriyor” dedi. Farklı Avrupa Şehirlerinde Yeni Fuarlar Düzenlenecek Fuarda elde edilen yüksek başarı neticesinde yeni şehirlerde de benzer etkinlikler yapılmasına karar verildi. Konu hakkında açıklama yapan Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz "Evim Türkiye ise bizim için milli anlamı olan bir proje.Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden inşaat sektörüne farklı bir pazar olanağı yaratırken, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımıza da uygun fırsatlarla memlekete yatırım yapma fırsatı sunuyoruz. Fuara gösterilen ilgiden çok memnunuz.Messe Düsseldorf’ta ilkini düzenlediğimiz Evim Türkiye fuarının devamını da planlıyoruz. Pek yakında Avrupa’nın farklı noktalarında gerçekleştireceğimiz Evim Türkiye fuar takvimini de açıklayacağız” diyerek yeni fuarların da müjdesini vermiş oldu. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@