Faaliyet Raporu Açıklandı: Galatasaray Riva Arazisi ve Düşler Vadisi Projesinden Kaç TL Kazandı?

Galatasaray 2020 yılına ilişkin faaliyet raporunu açıkladı. Açıklanan rapor kapsamında Riva Projesi ile Galatasaray spor kulübünün kasasına giren miktar da belli oldu. Galatasaray Riva Projesi son durum 2021 ne, kaç TL kazandı, Düşler Vadisi Riva parasını ne zaman alacak?

Faaliyet Raporu Açıklandı: Galatasaray Riva Arazisi ve Düşler Vadisi Projesinden Kaç TL Kazandı?

Futbol kulüpleri borçlarını ödemekte zorlanırken süreçte taşınmaz satışları öne çıkmıştı. Galatasaray Spor Kulübüne ait olan Riva arazisi sahip olduğu konumu ile öne çıkarken arazinin üzerine konut projesi yapılması için ihaleye çıkılmıştı.

Yürütülen çalışmalar sonucunda Düşler Vadisi Riva projesi için anlaşma sağlanmış, taraflar imzaları atmıştı. Galatasaray'ın Riva'dan kazandığı para da merak konusu olmuştu.

GALATASARAY RİVA ARAZİSİ ÜZERİNE YAPILACAK DÜŞLER VADİSİ RİVA PROJESİNDEN KAÇ TL KAZANDI?

2020 senesine ait faaliyet raporu ile beraber Riva projesi üzerinden Galatasaray kasasına giren para miktarı da belirlenmiş oldu. İlk olarak 2016 yılında gündeme gelen proje kapsamında kongre sonrası imzalar atılmış, son derece sancılı geçen dönemin ardından Emlak Konut ve Yılmaz İnşaat projeyi üstlenmişti.

Yayımlanan faaliyet raporu verilerinde proje hakkında "Yılmaz İnşaat A.Ş. tarafından, Riva arsamız üzerinde gerçekleştirilecek ve yaklaşık 1.500 villa içerecek olan projenin ilk etabına ilişkin projeler hazırlanarak Beykoz Belediyesi’ne başvurulmuş ve 14.09.2018 tarihli yapı ruhsatı alınmıştır. Öncelikle inşa edilen satış ofisi tamamlanmış ve yapı ruhsatının alınmasını takiben satış ve inşaat süreci başlatılmıştır" denilerek projede satışların sürdüğüne vurgu yapıldı.

Projede yer alan birinci etap kapsamında inşa edilecek 501 villada yoğun talep üzerine 199 yeni villayı kapsayan 2. etap ruhsatının 23 Ekim 2020 tarihinde aldığın açıklanırken Haziran ayında Emlak Konut tarafından başlatılan 2 sene ödemesiz dönemli taksitli ödeme kampanyalarının satışları arttırdığı vurgulandı. Faaliyet raporuna göre Riva arazisi ve üzerine inşa edilecek olan Düşler Vadisi Riva projesinden bugüne kadar sarı kırmızılıların kasasına giren para miktarı ise 869 milyon 621 bin lira seviyesine ulaştı.