Faiz Oranları Düştü, Kamu Bankaları Konut Sektörüne Can Suyu Verdi!

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası konut sektöründe beklenen canlanmayı yarattı. Konut satışlarında rekor beklentisi yükseldi. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 02.10.2019 - 14:21 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası konut sektöründe beklenen canlanmayı yarattı. Konut satışlarında rekor beklentisi yükseldi. Detaylar haberimizde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomide yaşanan gelişmeleri dün düzenlenen 27. Dönem 3. Yasama Yılı töreninde değerlendirdi. Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında düşen faiz oranları ile beraber ekonomide arzu ettikleri canlanma etkisini oluşturmayı başardıklarını söyledi. Türkiye'de Ekonomi Giderek İyileceşek! Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu değerlendirmede "Ağustos ayındaki sıkıntının ardından, ekonomi yönetimimiz bu tür tehditlere karşı pek çok önlem almış, bunları zamanla hem geliştirmiş hem de başarıyla uygulamıştır.Öncelikle, saldırı dalgasının ilk ayağı olan döviz kuru, nispeten istikrarlı bir çizgiye oturtulmuştur. Ardından, ülkemiz ekonomisinin gerçekleriyle orantısız bir şekilde yükseltilmiş olan faizin kademeli olarak aşağıya inmesi için ihtiyaç duyulan adımlar da atılmıştır.Böylece, gelişmekte olan ekonomilerden pozitif yönde ayrılan Türkiye’nin kredi risk puanı iyileşmeye başlamıştır. Bankacılık sistemimiz güçlü yapısını koruyor ve riskleri rahatlıkla yönetilebilecek bir seviyeye gelmiştir" diyerek atılan adımlarla ekonomik verilerde iyileşme yaşandığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış oldukları müdahale ile konut sektörü başta olmak üzere piyasaların tümünde iyileşme sağlandığını söyledi. Ekonomide şahlanmanın devam edeceğini belirten Erdoğan, IMF defterini ise kesinlikle kapattıklarını söyledi.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@