Fenerbahçe Gayrimenkul Projeleri Askıya Alındı

Artan dolar kuru nedeni ile ekonomik rakamlarda meydana gelen bozulmalar yatırım projelerinin rafa kaldırılmasına neden oluyor.

Emlak Haberleri 06.09.2018 - 20:00 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Artan dolar kuru nedeni ile ekonomik rakamlarda meydana gelen bozulmalar yatırım projelerinin rafa kaldırılmasına neden oluyor.

İş GYO tarafnıdan Tuzla projesi hakkında alınan erteleme kararı sonrasında bir erteleme kararı da Fenerbahçe'den geldi. Fenerbahçe Tatil Evleri Projesi Ertelendi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından yapılan açıklama ile bir önceki başkan Aziz Yıldırım tarafından geliştirilen yatırım projeleri için erteleme kararı alındığı duyuruldu. Ali Koç Fenerbahçe'nin bir spor kulübü olduğunu vurgulayarak inşaat firması olmamaları nedeni ile böyle projelere karşı olduğunu söyledi.Kulübün şu anda 621 milyon Euro borcu olduğunu söyleyen Ali Koç bu büyük borç yükü altında ezilen kulubün yeni maceralara atılarak daha fazla risk almasına gerek olmadığını söyleyerek “Her zaman dediğim gibi biz spor kulübüyüz, gayrimenkul şirketi değiliz. Gayrimenkulleri borçla alacaksak, almamamız gerekir” dedi. 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Üniversitesi  Kararları Da Ertelendi Camiada büyük heyecana neden olan Fenerbahçe Üniversitesi konusunda da erteleme kararı alan Ali Koç “Üniversite kurmaya çalışmak müthiş bir cesaret. Tebrik etmek lazım. Üniversite işinin ne kadar zor olduğunu bizler iyi biliyoruz. Konuyu gerçekçi bulmadığımız için ötelemiş durumdayız” dedi. Fayda - Maliyet araştırması ile sonuçlarının olumlu olmayacağı ve taraftara verilen sözlerin tutulmasının mümkün görünmemesi gibi nedenlerle 1 milyon üye projesinden de vazgeçildi. Ali Koç kararı "Bu konuyu çok derin analizle araştırıyoruz. Fayda-maliyet araştırması da yapıyoruz. Bu kadar reklam var neden olmadı diye sorduğumda, ‘Burada taahhüt edilenleri yerine getiremeyiz’' ifadeleri ile açıkladı. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@