Finike'de Otel İmarlı Turizm Arsalar 655 Bin TL'den Satışa Çıkarıldı

Hazineye ait olan ve turizm imarlı konumda olan arsalar ihale ile satılacak. Finike Milli Emlak Şefliği ihale sürecine ilişkin detayları ve ihaleye katılacakların yapacakları işlemleri aktardı.

Emlak Haberleri 18.09.2021 - 10:41 18.09.2021 - 10:42 Mustafa KARAGÖZ

Antalya'da 8 adet turizm imarlı arsanın satışı yapılacak. Süreç Finike Milli Emlak Şefliği tarafından yönetilecek. İhaleye katılmak isteyen gerçek kişiler veya şirketler ise ihale tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. 

ANTALYA'DA TURİZM İMARLI ARSA SATILACAK

Finike Milli Emlak Şefliği arsa satış duyurusunda söz konusu arsaların Kale Mahallesinde yer aldoğını duyurdu. İhale ile ilgili bilgileri de veren kurum ihale işlemlerinin 28 Eylül 2021 tarihinde Milli Emlak Şefliği odasında toplanacak komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45’inci maddesi gereğince yapılacağını açıkladı. İhale işlemleri açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek.

Söz konusu ihale için başvuruda bulunacak olan gerçek veya tüzel kişiler ihale sürecinden önce başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri için tüm gerekli bilgiler, ihale şartları ve geçici teminat bedeli ile arsalar için belirlenen muhammen bedeller ihale şartnamesinde bildirildi. İhaleye katılma isteğinde olan kişiler ihale şartnamesini mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak Finike Milli Emlak Şefliğinde görülebilecekler. 

KDV, Vergi, Harç Yok

İlan edilen satış duyurusunda ayrıca ihaleye katılıp arsayı almaya hak kazananlar için sağlanan olanaklar da ilan edildi. Bu kapsamda ihale süreci sonunda arsaları almaya hak kazananlardan KDV, vergi, harç gibi ödemelerin alınmayacağı bildirildi. 

FİNİKE ARSA

Yukarıda yer alan tabloya gör arsa imarlı arsaların ortalama büyüklülleri 316 metrekare ile 480 metrekare arasında değişiyor. Otel alanı imar durumu olan arsalar için en düşük ücret 655 bin TL olurken en pahalı arsa için 990 bin TL fiyat belirlendi. 

İHALE BAŞVURU EVRAKLARI

İhaleye katılacak olan vatandaşlar için ilan edilen bilgilerde; ihale başvuru evrakları "Geçici Teminatı ödendiğine dair makbuz, Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları ve tebligat için Türkiye’de adres göstermeleri Sicil kayıt belgesi, Müşterek isteklilerde taliplilerin hisse miktarlarını da belirtir noter tasdikli sözleşme veya Ortak Girişim Beyannamesinin aslı, Gerçek kişiler adına vekâleten ihaleye katılacakların vekâletlerinin aslı veya Noter tasdikli örneği" olarak açıklandı. 

İhaleye katılacak olan vatandaşlar yukarıda yer alan evrakları derleyip tabloda yer alan geçici teminat bedelini ihale şartnamesinde yer alan Finike Milli Emlak Şefliği hesabına yatıracaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@