Fiyat Farkı ve Tasfiye Kararnamesi Çıkmazsa Konkordato İlan Eden İnşaat Şirketleri Artar!

İyi Parti Milletvekili Bedri Yaşar müteahhitlerin beklediği fiyat farkı kararnamesi ve tasfiye kararnamesi hakkında meclis kürsüsünden önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 02.11.2018 - 21:13 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

İyi Parti Milletvekili Bedri Yaşar müteahhitlerin beklediği fiyat farkı kararnamesi ve tasfiye kararnamesi hakkında meclis kürsüsünden önemli açıklamalarda bulundu.

Müteahhitlerin içerisinde olduğu sıkıntılı süreci anlatan Bedri Yaşar beklenen iki kararnamenin mümkün olan en kısa sürede çıkartılmaması durumunda konkordato ilan eden inşaat şirketleri sayısında rekor artış olacağına dikkat çekti. En son Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hükümet adına açıklamada bulunmuş ve iki kararname hakkında çalışmaların devam ettiğini ve mümkün olan en kısa sürede çıkarılacağını söylemişti. Bedri Yaşar meclis kürsüsünden bir kere daha iki kararnameyi bekleyen müteahhitlerin sesi oldu. Tasfiye Kararnamesi ve Devam Eden İşler İçin Fiyat Farkı Kararnamesi Çıkarılmalı Bedri Yaşar meclis kürsüsünden yapmış olduğu açıklamada "Müteahhitler inanılmaz güç durumdalar. Türkiye'ye yönelik kur ataklarının ardından iş dünyasının maliyetlerinde ciddi oranda artışlar olmuştur. Bu nedenle yapım işleri de dahil sözleşmelerin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Fiyat artışları ile telafi edilemeyecek işler için tasfiye imkanının tanınması, devam eden işlerde de fiyat farkı kararnamesi çıkarılması ve bu kararnamenin yapım işlerinin dışındaki işleri de kapsaması önemli bir çözüm yöntemi olacaktır. Eğer biz bugünde müteahhitler ile ilgili olarak bu iki kararnameyi çıkarmazsak konkordato sayıları ve iflas sayıları artacaktır. Tüm müteahhitlerin ortak arzusu bu iki kararnamenin bir an önce çıkarılmasıdır. Özel sektör müteahhitlerinin de projeleri yüzde 70 oranında durmuş halde. Bankalardaki konut kredisi faiz oranları ile konut satışı mümkün değildir" dedi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@