Fiyat Yanlış Değil! İstanbul'da Konut İmarlı Tam Hisseli Hazine Arsaları 225.000 TL'den Satışa Çıkarıldı

Milli Emlak Dairesi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile konut imarlı hazine arsaları satışa çıkarıldığını ilan etti. İstanbul'da toprak yatırımı yapmak isteyecekler için m2 fiyat tablosu.

Emlak Haberleri 08.11.2021 - 09:12 08.11.2021 - 09:12 Mustafa KARAGÖZ

Mülkiyeti devlete ait olan bazı arsaların satışları için İstanbul Milli Emlak Müdürlüğünden duyuru geldi. 

Kentin farklı noktalarında yer alan ve çeşitli büyüklüklerde olan arsalar için istekli olabilecek tüm vatandaşlar için metrekare, konum, fiyat ve ihale başvuru bilgilerini derledik. 

İSTANBUL'DA İMARLI HAZİNE ARSALARI SATIŞA ÇIKARILDI

İstanbul'da satışı yapılacak olan hazine arazileri farklı il müdürlüklerinden yapılacak. Toplam 44 arsa satışı gerçekleştirilecek. İhaleler Kasım ayının son haftasında düzenlenecek. Başvurular ise o tarihe kadar devam edecek. 

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Mdüürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı tarafından ayrı ayrı duyurulan ve satışı yapılacak arsalara dair bilgiler şöyle; 

Kadıköy Milli Emlak Daire Başkanlığı 13 adetarsa satışı yapacak ve en düşük fiyat 225.000 TL olarak açıklandı.

kadıköy hazine arazisi satışı 8 kasım

Kartal Milli Emlak Daire Başkanlığı 24 arsa satışı yapacak. En düşük fiyat 254.000 TL seviyesinde yer alıyor.

kartal hazine arazisi satışı 8 kasım 1hazine arazisi satışı 8 kasım 2

Üsküdar Milli Emlak Daire Başkanlığı 6 arsa satışı yapacak. En düşük fiyat 595 bin TL seviyesinde yer alıyor. 

üsküdar hazine arazisi satışı 8 kasım

AÇIK İHALE İLE SATILACAKLAR

Kurum söz konusu arsaların satış işlemlerinin nasıl yapılacağına dair açıklamada bulundu. İhale yöntemini, tarihi ve saatini açıklayan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Mdüürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı istekliler için tüm bilgileri aktardı.

"Yukarıda nitelikleri belirtilen Hazine adına kayıtlı taşınmazlardan ilk 43 tanesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre "Açık Teklif Usulü" ile, 44. sırada bulunan taşınmaz ise aynı Kanunun 36. maddesine göre "Kapalı Teklif Usulü" ile yukarıda gösterilen gün ve saatlerde satışa çıkarılmış olup ihaleler İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ankara Cad. Hükümet Konağı Sk No:11 Kat: 1  Cağaloğlu, Fatih/İSTANBUL adresinde, İhale Salonunda yapılacaktır."

ARSA SATIŞI BAŞVURULARI VE İHALE TARİHLERİ

Arsa satışları için ihaleler 24 Kasım, 25 Kasım ve 26 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. Arsa satışlarına başvuruda bulunacaklar Kadıköy, Kartal ve Üsküdar Milli Emlak Dairesi Başkanlıklarına giderek ihale şartnamesi alacaklar. Başvurular ihale şartnamesinde yer alan başvuru evrakları ve geçici teminat bedellerinin ödenmesiyle yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@