Fiyatlar 72 Bin TL'den Başlıyor! Vakıfbank, Ziraat, Halkbank İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Kelepir Konut Satıyor!

Bankalardan İstanbul, Ankara ve İzmir'de kelepir konut satışlarına devam ediliyor. İşte Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'ın kelepir konut satış ilanları...

Emlak Haberleri 25.12.2021 - 22:52 25.12.2021 - 22:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de gayrimenkul sektöründe yüksek fiyatlama ev sahibi olmak isteyenlerin gözünü korkutmaya devam ediyor. Ancak yine de ev satın almak isteyenlere ucuz konut fırsatları zaman zaman çıkabiliyor. Bankalardan yapılan konut satışları ise en çok ucuz konut imklanı sunulan gayrimenkul satışları arasında yer alıyor. Peki bankalar neden konut satıyor ve niye fiyatları düşük tutuyorlar?

BANKALARIN UCUZ KONUT SATMA NEDENİ NE?

Bankaların ucuz konut satışı yapmaları vatandaşların akıllarında her zaman soru işareti bırakıyor. Bunun için de bunun nedeni sık sık araştırılıyor. Bankalar kredi kullandırdıkları müşterilerden bir teminat talep ediyorloar. Bu kredi geri ödemeleri yapılmayınca da teminat gösterilen konutların mülkiyetleri el değişerek kredi hesabı kapatılıyor. Bu şekilde bankalar konut sahibi olurken diğer taraftan da kredi zararı ile karşılaşıyorlar. bu kredi zararları da konutların satışları ile kapatılıyor. Bir konutun geç satılması bankaların pek de işine gelmiyor ve bundan dolayı da makul fiyatlarla satışa çıkarılabiliyorlar. 

VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI VE HALKBANK KELEPİR KONUTLARI SATIŞA ÇIKARDI

Türkiye'nin en güçlü bankaları arasında yer alan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank kendi mülkiyetlerinde bulunan konutları kelepir denilebilecek fiyatlarla satışa çıkardılar. Piyasadaki yüksek fiyatlara rağmen bu 3 kamu bankası oldukça makul fiyatlarla konut satışı yapmaya başladılar. Bu imkanı değerlendiren vatandaşlar karlı bir gayrimenkul yatırımı yapabiliyorlar. İşte kamu bankalarının dikkat öeken konut satış ilanları...

KAMU BANKALARINDAN İSTANBUL'DA SATILIK UCUZ KONUTLAR

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesi Karadeniz Mahallesi'nde bulunan apartman dairesi satışa çıkarıldı. Bu evin büyüklüğü 123 metrekare olarak açıklanırken Ziraat Bankası bu konut için 472.500 TL fiyat belirledi.

Vakıfbank tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde Yeni Mahalle'de bir ev satışa çıkarıldı. 109 metrekare büyüklüğünde olan bu ev için ise banka tarafından 266 Bin TL'Lik bir satış fiyatı belirlendiği bildirildi.

vakıfbank konut satış ilanı

Halkbank ise İstanbul'un Eyüp ilçesinde Silahtarağa Mahallesi'nde bulunan 62 metrekarelik konutu satışa çıkardı. Halkbank bu konut için 565 Bin TL'Lik bir fiyat belirlerken emsallerine göre fiyatın düşük olduğu bildirildi.

KAMU BANKALARINDAN ANKARA'DA SATILIK KELEPİR KONUTLAR

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanlarına göre Ankara'da oldukça makul fiyatlarla ev satışı yapılıyor. Buna göre Kızılcahamam ilçesinde 88 metrekare ev 104 Bin TL'ye, Etimesgut ilçesinde 89 metrekare ev 146 Bin TL'ye ve Polatlı ilçesinde 94 metrekare ev 156 Bin TL'ye satılıyor.

ziraat ankara konut satışı

Ziraat Bankası ise Ankara'nın Beypazarı ilçesinde 100 metrekarelik konutu 72 Bin TL'lik fiyatla satışa çıkardı.

Vakıfbank da Ankara'nın Mamak ilçesinde 104 metrekare evi 213 TL'lik satış fiyatıyla satılığa çıkardı.

KAMU BANKALARINDAN İZMİR'DE SATILIK KELEPİR KONUTLAR

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre İzmir'in Karabağlar ilçesinde 81 metrekare büyüklüğünde ev satışa çıkarıldı. Bu ev için Halkbank 230 Bin TL fiyat belirledi. 

vakıfbank izmir konut satışı

Ziraat Bankası ise İzmir'in Bayındır ilçesinde bir müstakil evi satışa çıkardı. 320 metrekare büyüklüğünde olan bu ev için 285 Bin TL fiyat belirlendi.

Vakıfbank ise Konak ilçesinde 114 metrekare büyükjlüğündeki apartman dairesini 239 Bin TL'ye satıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@