Florya'yı Satan Galatasaray Kemerburgaz'a Taşınıyor!

Yaşadığı sıkıntılı dönemi aşmak için yeni çareler aramaya devam eden Galatasaray Yönetimi sahip olduğu yüksek fiyatlı arsaları ve taşınmazları satmaya devam ediyor.

Emlak Haberleri 13.04.2018 - 14:41 15.07.2021 - 00:21 Emlak 365

Yaşadığı sıkıntılı dönemi aşmak için yeni çareler aramaya devam eden Galatasaray Yönetimi sahip olduğu yüksek fiyatlı arsaları ve taşınmazları satmaya devam ediyor. İstanbul'da yer alan Florya arsasını rekor fiyatla satan Galatasaray Kulübü yeni çalışma sahasını Kemerburgaz'a taşımaya hazırlanıyor. Florya arsasını boşaltacak olan kulüp yönetimi 49 yıllık kiralama için el sıkıştı ve tahsis sözleşmelerini imzaladı. 

49 Yıllık Tahsis Sözleşmesi Tamamlandı 

Büyük bir borç yükü ve bir çok soruna rağmen büyük bir sorumluluk alarak Galatasaray Kulüp Başkanlığı görevini devralan Mustafa Cengiz kulüp için hayati öneme sahip olan bir adımı daha atmayı başardı. Başkan Cengiz Kemerburgaz'da yapılacak olan yeni tesislerin kullanım hakkını 49 yıllığına Galatasaray Kulübüne verecek olan tahsis sözleşmesini imzaladı. İmzalanan bu sözleşme ile beraber elden çıkardığı Florya'yı boşaltmaya hazırlayan Galatasaray yeni adresini de belirlemiş oldu.Arazi Üzerinde Bulunan Kaçak Yapılar Kaldırılacak 

Sözleşmenin imzalanması ile beraber Galatasaray Kulübü hemen çalışmalara başladı. Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde Galatasaray Florya Arsasını Sattı haberleri ile gündeme gelmişti. Emlak Konut arsası ile yan yana olan Florya arsası tek bir arsada toplanmış ve iki arsa birlikte 2 milyar 250 milyon lira bedelle satılmıştı.

Yapılan satıştan Galatasaray kulübünün kasasına ise 238 milyon lira girmişti. Yapılan satışın ardından Galatasaray kulübü arsayı boşaltmak için çalışmalara başladı ve yeni yer arayışları için start verdi. Kemerburgaz'da yer alan tesisler Galatasaray futbol takımının maçlarını yaptığı Arena Stadyumuna olan yakınlığı ile de büyük avantaj sağlayacak. Söz konusu arazinin kullanım hakkını 49 yıllığına Galatasaray kulübüne veren sözleşmenin imzalanması ile beraber kulüp hemen çalışmalara başladı. Galatasaray Kemerburgaz projesi için sözleşme sürecini tamamladıktan sonra hemen yıkım çalışmalarına başlayacak. Arazi üzerinde yer alan kaçak yapılar yıkılacak ve yeni tesis inşaatına başlanacak. Kaynak: emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@