Forbes Açıkladı! Müteahhitlerin Servetleri Yükseldi

Forbes dergisi tarafından hazırlanan 2021 yılının en zengin isimleri listesi içerisinde yer alan müteahhitlerin servetleri yükseldi. Açıklanan listeye göre inşaat sektörünün en zengin müteahhidi Rönesans İnşaat'ın sahibi Erman Ilıcak oldu.

Forbes Açıkladı! Müteahhitlerin Servetleri Yükseldi

Türkiye'nin en zenginleri isim listesi 2021 Forbes tarafından açıklandı. Her sene düzenli olarak yayımlanan ve finans sektörü tarafından yakından takip edilen listede Türkiye'nin en zengin isimleri de belli oldu.

TÜRKİYE'NİN EN ZENGİN MÜTEAHHİDİ RÖNENSANS İNŞAAT SAHİBİ ERMAN ILICAK OLDU!

Açıklanan listede Türkiye'nin en zengin ikinci ismi Rusya başta olmak üzere dünya çapında büyük projelere imza atan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak oldu.

Rönesans İnşaat'ın da aralarında olduğu çok sayıda şirketin çatısı altında bulunan Rönesans Holding'in yönetim kurulu başkanı olan Erman Ilıcak'ın serveti geçen seneye oranla yüzde 41 oranında artış gösterdi ve 4.4 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu servet ile Ilıcak dünyanın en zengin 655. insanı oldu.

Doğuş İnşaat'ın da içerisinde yer aldığı Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ise listenin 3. sırasında yer aldığı ve servetini yüzde 30,4 oranında arttırarak 3 milyar dolar seviyesine taşıdı.

Limak İnşaat'ın da içerisinde yer aldığı Limak Holding yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Sezai Bacaksız listenin 5. sırasında yer alırken LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TFF Başkanı olan Nihat Özdemir ise listede 2,3 milyarlık servet ile 5. basamağı ortağı ile paylaştı.

Akfen Holding yönetim kurulu başkanı Hamdi Akın 1.5 milyar dolarlık serveti ile listeye girerken ENKA Şirketler Grubunun yönetim kurulu üyesi Şarık Tara'nın oğlu Sinan Taranın serveti ise 1.1 milyar dolar olarak ilan edildi.