Galatasaray'dan Türk Telekom Stadı'nın Yanına Dev Proje! 15 Bin Metrekare Üzerine Spor Ve Eğlence Merkezi İnşa Edilecek!

Galatasaray Başkan Adayı Burak Elmas dev bir projenin duyurusunu yaptı. Buna göre Türk Telekom Stadı'nın yanına bir spor ve eğlence merkezi inşa edilecek. Galatasaray'ın bu projeden 10 yılda 17 milyon euro gelir elde edeceği bildirildi.

Galatasaray'dan Türk Telekom Stadı'nın Yanına Dev Proje! 15 Bin Metrekare Üzerine Spor Ve Eğlence Merkezi İnşa Edilecek!

Galatasaray 19 Haziran'da seçimli genel kurula gidecek ve Galatasaray'ı yönecek başkan ve ekibi seçilecek. Seçimli kongre öncesinde başkan adaylığını açıklayan Burak Elmas dev bir projeyi duyurdu. Buna göre Galatasaray'ın stadyumu Türk Telekom'un yanına dev bir spor ve eğlence merkezi inşa edilecek. Bu merkezden Galatasaray 10 yılda 17 milyon euro gelir elde edecek.

15 BİN METREKARELİK ALANA DEV PROJE

Burak Elmas katıldığı televizyon programında dev projenin detaylarını açıklayarak, “25 kişilik üst düzey bir mimar ekibiyle en ince ayrıntısına kadar özenli bir çalışma gerçekleştirdik. Bu merkezi 15 bin metrekarelik bir ticari alana yapacağız. Türk Telekom Stadı'na bağlantısı kurulacak olan spoer ve eğlence merkezi ile stadyumun kullanılmayan alanları da kullanılabilir hale gelecek. Adına da Türk edebiyatının ve Galatsaray'ın simgeleşmiş isimlerinden olan Tevfik Fikret'in ismini vereceğiz.” dedi.

10 YILDA 17 MİLYON EURO GELİR

Galatasaray'a başkan seçilmesi halinde hemen inşaata başlayacaklarını söyleyen Burak Elmas, “İnşa edeceğimiz spor ve eğlence merkezi için ticari alan gelirleri ile isim hakkı için görüşmelerimiz sürüyor. 10 yılda 17 milyon euroyu Galatasaray'ın kasasına koyacağız. 5. yıldan sonra ekonomik olarak rahatlayacak bir Galatasaray tüm branşlarda kendisine yakışır iddiayı ortaya koyacaktır. Birinci amacımız spor yaptırmak olacak. Spor merkezi ile bunu sağlayacağız. Hem sporcu yetiştirip hem de kulübe maddi kazanç sağlayacağız. Eğlence merkezi kısmı ise sadece Galatasaraylıların değil tüm İstanbulluların en çok ziyaret ettiği alanlardan birisi olacak.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray'dan Türk Telekom Stadı'nın Yanına Dev Proje! 15 Bin Metrekare Üzerine Spor Ve Eğlence Merkezi İnşa Edilecek! - Resim 1

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ HEYECANLANDI

Galatasaray başkanlık yarışını Burak Elmas'ın kazanması halinde İstanbul'da çok önemli bir projeye daha başlanmış olacak. Gayrimenkul sektörünün önemli bir projesi haline gelmesi beklenen projenin tamamlanmasının ardından ise işletme bölümlerinin kiralanması aşaması yine gayrimenklul sektörünü hareketlendirecek. Projenin duyurulması yalnızca Galatasaraylıları değil gayrimenkul sektörünü de heyecanlandırdı.

SONRAKİ HABER