Gaziantep Kuzeyşehir Güneyşehir 14 Bin Konut Projesi Ön Talep Başvuru İşlemleri

Gaziantep'in konut ihtiyacına yönelik büyükşehir belediye başkanlığından 14.000 konutluk adım geldi. Ev almak isteyenler için ise ön talep başvuru süreci 15 Eylül itibariyle başladı.

Emlak Haberleri 17.09.2021 - 23:20 17.09.2021 - 23:20 Mustafa KARAGÖZ

Konut ihtiyacı en üst seviyelerde olan Gaziantep için büyükşehir belediye başkanlığı konut projesi adımı attı. 

Kentte inşa edilecek ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek “14 Bin Konut Projesi” Gaziantepliler tarafından yakından takip ediliyor. Projeye dair ilk detaylar ve ön başvuru işlemleri ise kısa süre önce açıklandı. 

14 BİN KONUT PROJESİ İÇİN ÖN TALEP TOPLANIYOR

“14 Bin Konut Projesi” için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ilk adımı attı. Geçtiğimiz dönemlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ilan ettiği konut projesinde ön başvurular toplanacak. 15 Eylül tarihi itibariyle yapılacak alınmaya başvurular Kasım ayı başına kadar devam edecek.

Gaziantepli vatandaşlar ön talep başvurularını 1 Kasım Pazartesi gününe kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazi Konut'un web sitesinden yapılacak. Başvurular için vatandaşlar “www.gazikonut.com” internet adresini yada kuruma ait olan satış ofislerini kullanabilecekler. 

GAZİANTEP 14.000 KONUT

İlk Etapta 800 Konut İnşa Edilecek

Proje kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan Gazi Konut 800 konut inşa edecek. Güneyşehir’de 500, Kuzeyşehir’de 300 konut yapacak olan kurum başvurulardan 3 ay sonra kura çekiliş işlemleri gerçekleştirecek. Konutların satış fiyatları ise 300.000 TL'den başlayacak. 

2+1 VE 3+1 DAİRELER İÇİN KURALI SATIŞ YÖNTEMLERİ KULLANILACAK

Gazi Konut 14.000 konut projesi ile 2+1 ve 3+1 daireler inşa edecek. Dairelerin satışları ise kuralı satış yöntemi ile olacak. Ön talep başvuru tarihleri tamamlandıktan sonra 2+1 ve 3+1 konutlar için kura ve sözleşme tarihleri Gazi Konut A.Ş. tarafından ilan yoluyla duyurulacak.

Ödeme Detayları

Söz konusu projeden ev alanlar TOKİ'de uygulanan sistem gibi bir miktar peşinat ödemesi yapacaklar. Geri kalan tutar ise taksitle ödenecek. Vatandaşlar yüzde 10 ve yüzde 20 peşinat ödemesi ile geri kalan bölümü 120 ay vadeyle tamamlayacaklar. 

Ön talep başvuru işlemleri 20 yaşını doldurmuş olmak ve Türk vatandaşı olmak şartlarıyla yapılabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@