Gebze Halkalı Banliyö Hattı Açılışı İçin Geri Sayım Başladı!

İstanbul'un en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Gebze Halkalı banliyö hattı açılış tarihi için geri sayım başladı!

Emlak Haberleri 11.02.2019 - 11:46 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

İstanbul'un en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Gebze Halkalı banliyö hattı açılış tarihi için geri sayım başladı!

İstanbul ulaşımında büyük bir rahatlama etkisi yaratması planlanan Gebze Halkalı banliyö hattı açılış tarihi 10 Mart 2019 olarak açıklanmıştı. Açılış için İstanbullular geri sayıma başladı. Havadan yapılan görüntülemelerde hattın üzerindeki hummalı çalışmaların sürdüğü görülürken projenin büyüklüğü bir kere daha gözler önüne serildi. İstanbul'un Raylı Sistem Uzunluğu 233 Kilometreye Çıkacak! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile  "Benim edindiğim bilgi, Mart ayının 10'undan itibaren yolculu seferlere başlayacak hale gelecek. Bu biraz uzun sürdü. Bu aslında Marmaray'ın ikinci bölümüdür" denilerek hattın açılış tarihi ilan edilmişti. Yeni hizmete alınacak hattın uzunluğu 63 kilometre olarak açıklanırken yeni hattın devreye girmesi ile beraber İstanbul'da bulunan 170 kilometre raylı sisteme eklenen bu yeni hat ile beraber İstanbul'un toplam raylı sistem hat uzunluğu da 233 kilometreye çıkmış olacak. Gebze Halkalı Banliyö Hattı İle Günlük 1 Milyon Kişiye Ulaşım Hizmeti Sağlanacak! Tren hatlarının tamamlanması ve Marmaray projesi ile entegrasyonu sağlandığında Gebze Halkalı banliyö hattı 43 istasyonu ile hizmet verecek. Gebze Halkalı banliyö hattı Gebze'den Halkalı'ya ulaşımı toplamda 105 dakikaya indirecek. Hatta Bakırköy'den Bostancı'ya ulaşım süresi 37 dakika, Söğütlüçeşme-Yenikapı arasında ise seyahat süresi ise 12 dakika olacak.Hatta günlük olarak 1 milyon yolcunun taşınması planlanıyor. Önümüzdeki aylarda hizmete alınması planlanan hat daha önce 2018 yılının sonunda açılacağı haberleri ile de gündeme gelmişti. Ancak eksikliklerin giderilmesi gerektiği için açılış 2019 yılına sarkmıştı. Gebze Halkalı Banliyö Hattı Marmaray İle Entegre Olarak Çalışacak! Hat tamamlandığı anda Marmaray Projesi ile entegre olarak çalışacak. Yeni hat 43 istasyonu ile kesintisiz olarak çalışarak Gebze Halkalı arası ulaşımı 105 dakikaya indirerek ulaşımda büyük bir rahatlama yaratacak. Bakırköy Bostancı arası banliyö hattı sayesinde sadece 37 dakikaya inerken, Söğütlüçeşme Yenikapı arası ise hattın devreye girmesi ile 12 dakikaya düşecek. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@