Geçmişte Kanal İstanbul Projesini Eleştiren Devlet Bahçeli'den O İfadelerine Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kanal İstanbul Projesine dair geçmişte yapmış olduğu konuşmaları sosyal medyada yer almıştı.

EMLAK HABERLERİ 25.12.2019 - 14:33 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kanal İstanbul Projesine dair geçmişte yapmış olduğu konuşmaları sosyal medyada yer almıştı. Kullanıcılar tarafından oldukça dikkat çeken bu açıklamalara ilişkin ise Devlet Bahçeli'den yeni değerlendirmeler geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 8 yıl önce 2011 yılında yapmış olduğu Kanal İstanbul açıklaması sosyal medyada yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılan o videoda, Devlet Bahçeli projeye ilişkin eleştirilerde bulunuyordu. Kısa bir süre önce projeye dair destek açıklamasında bulunan Devlet Bahçeli, geçmişte yapmış olduğu o açıklamalara dair bilgi verdi. DEVLET BAHÇELİ'DEN 2011 YILI KONUŞMASINA DAİR AÇIKLAMAMHP Genel Başkanı Devlet Bahçelİ gün içerisinde basın mensupları ile biraraya geldi. Bu buluşmada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli hem siyaset hemde ekonomi gündeminin temel başlığı olan Kanal İstanbul Projesine değindi. Bu çerçevede bir basın mensubu Devlet Bahçeli'nin 2020 yılındaki konuşmasını hatırlattı. Basın mensubu Devlet Bahçeli'ye “Kanal İstanbul Projesi'yle ilgili dün yaptığınız açıklama çok konuşuldu. Hatta geçmişteki bazı sözlerinizle ters düştüğünüz söylendi. Ne diyorsunuz?” sorunu sordu. Devlet Bahçeli O Dönem Yapmış Olduğu Konuşmasına Dair Şu İfadeleri Kullandı"Açıklamam da dedim ki, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin geçmişte Kanal İstanbul Projesi'yle ilgili eleştirileri, çekinceleri, ikazları yeri ve zamanı geldikçe yapılmış ve milletimizle paylaşılmıştır. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra Türkiye'nin siyasi şartlarının değiştiğine de vurgu yaptım. Ve de Kanal İstanbul Projesi'nden, lütfen dikkat edin, hiçbir haklı ve meşru bahanesi olmadan rahatsızlık duyanları şuursuz ve gayri milli olarak değerlendirdim. Şayet haklı, geçerli ve meşru gerekçeler varsa elbette dikkate alınmalıdır iması yaptım. "ÇELİŞKİYE DÜŞTÜ AÇIKLAMALARINA TEPKİMHP Lideri Bahçeli konuşmasının devamında sosyal medyada kendi sözleriyle çelişti değerlendirmesinde bulunanlara tepki gösterdi. Konuya ilişkin sert ifadeler kullanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Okuduğunu anlamayan, anladığını çarpıtan, çarpıttığını mal bulmuş mağribi gibi sevinçle aktaran tefrika ve tezvirat müfrezeleri yine boş durmadılar. Bizim geçmişteki sözlerimizle çelişkiye düştüğümüzü zırvaladılar. *Bilhassa 7 Mayıs 2011'de İstanbul Bayrampaşa'da yaptığım konuşmanın videosunu paylaştılar. CHP'liler, FETÖ'cüler, İP'çiler, zilletin diğer ayakları zıvanadan çıktılar. Bunların gazete köşelerindeki kiralık kalemleri zehir saçtılar." dedi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@