Getirisi Yüksek, Fiyatı Düşük! Ankara Büyükşehir Belediyesi Arsa Satışı İçin İhale Düzenliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden satılık arsalar için ihale ilanı Resmi Gazete ile yayımlandı. Ankara'da satılık arsa arayanlar için Sincan, Çankaya, Pursaklar, Gölbaşı satılık arsa ilanları!

Emlak Haberleri 08.12.2021 - 07:28 08.12.2021 - 07:28 Gülcan Özer

Ankara'da yatırımlık arsa fırsatı arayanlar için beklenen ihale ilanını Ankara Büyükşehir Belediyesi yayımladı. Yayımlanan ihale ilanı kapsamında mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait ve mülkiyeti Maliye Hazinesine ait / Maliye Hazinesinin hissedar olduğu, satış yetkisinin ise belediyeye ait olduğu 30 arsa satışa sunuldu. 

22 Aralık 2021 Çarşamba günü 15 arsa ve 23 Aralık 2021 Perşembe günü 15 arsa olmak üzere toplamda 30 arsanın satışa sunulacağı ihale kapsamında Ankara'nın Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Mamaklar, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçelerinde yer alana arsalar satışa sunulacak. Arsalar 2886 sayılı Kanunun 36. maddesi gereğince Kapalı Zarf usulü ile satış bedeli, ihale karar pulu, sözleşme karar pulu, ilan giderleri ve diğer giderleri peşin ödenmesi şartıyla ayrı ayrı mülkiyet satışı ile elden çıkarılacak. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ TARİHİ NE ZAMAN?

Hipodrom Caddesi No:5’deki Belediye Hizmet binasının B-Blok 1.Katında bulunan ENCÜMEN salonunda toplanacak Belediye Encümeni tarafından 22 Aralık tarihinde yapılacak olan ihaleye katılmak isteyen kişilerin tekliflerini kapalı zarf içerisinde teslim edecekler. İhaleye katılım için en geç ihale günü, saat 12:00’a kadar ihalenin yapılacağı adreste bulunan ENCÜMEN Başkanlığına (7.katta bulunan Yazı işleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığına) teslim edilmesi şartı aranacak. 

ankara büyükşehir belediyesi arsa ihalesi 8 aralık 1

ankara büyükşehir belediyesi arsa ihalesi 8 aralık 2

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ İÇİN İSTENEN BELGELER NELERDİR?

a-Kimlik/Yetki/Faaliyet/Temsil Belgeleri

b-İkametgâh Belgesi

c-Teklif Mektubu

d-Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi

e-Yer Görme Belgesi

f-Şartname Alındı Makbuzu

g-Geçici Teminat Alındı Makbuzu veya 2886 sayılı Kanuna uygun Banka Teminat Mektubu.

Bunlara ek olarak ihaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumların KDV dahil 500 Lira olarak belirlenen ihale şartnamesini almakla yükümlü tutulacaklar. İhale kapalı teklif usulü ile yapılacak olup satışa sunulan arsalar için en yüksek fiyatı veren kişi ya da kurum taşınmazı almaya hak kazanacak. Satışa sunulan arsalardan en düşük fiyatlı olan Etimesgut ilçesinde yer alan 515 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa için belirlenen 1 milyon 30 bin liralık muhammen bedel olurken en yüksek fiyat ise Yenimahalle Ergazi mahallesinde yer alan 10 bin 330 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa için talep edilen 72 milyon 313 bin liralık arsa oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@