Gökçeada Maden Sahası İhalesi Ertelendi! Gökçeada'da Altın Aranmayacak

Kaz Dağları'nda yaşanan altın arama işlemlerinde yaşanan doğa katliamı sonrasında ortaya atılan Gökçeada'da altın arama ihalesi açılacağı iddiaları büyük tepki toplamıştı.

EMLAK HABERLERİ 19.08.2019 - 09:18 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Kaz Dağları'nda yaşanan altın arama işlemlerinde yaşanan doğa katliamı sonrasında ortaya atılan Gökçeada'da altın arama ihalesi açılacağı iddiaları büyük tepki toplamıştı. İddialara yalanlama geldi!

Türkiye'nin doğal cennetleri arasında gösterilen Gökçeada altın arama işlemleri için yapılacağı iddia edilen maden sahası haberleri ile çevrecilerin gündemine oturmuştu. Konu hakkında açıklama AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından yapıldı. Turan iddiaları yalanladı ve böyle bir ihalenin gündemlerinde olmadığını söyledi. Gökçeada'da Altın Mı Aranacak?Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alan Gökçeada'da altın aranacağı iddiaları üzereni AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan bir açıklama yaptı ve "Gökçeada'da altın maltın aranmayacak. Gökçeada'da Eylül ayında iddia edildiği gibi bir ihale söz konusu değil. Bakanımız da bizim kadar en az bu konulara hassas” diyerek iddiaları yalanladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüştüğünü ve böyle bir ihalenin olmadığını belirten Turan “Gökçeada’da altın maltın aranmayacak. Gökçeada bizim turizm kentimiz. Bakanımız ile görüştüm.Tabi ki bu ülkenin neresinde maden varsa bakılır. Bakıldığı yerde tarım mı kıymetli turizm mi kıymetli, maden mi kıymetli bakılır, karar verilir. Gökçeada turizm için önemli. Gökçeada’da Eylül ayında iddia edildiği gibi bir ihale söz konusu değil. Bakanımız da bizim kadar en az bu konulara hassas” ifadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@