30 Ağustos Zafer Bayramı 2021 Ankara Etkinlik Ve Konser Programları Listesi!

Ankara'da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri belli oldu. Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos 2021 etkinlik ve konser programları listesi...
30 Ağustos Zafer Bayramı 2021 Ankara Etkinlik Ve Konser Programları Listesi!

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanılmaya hazırlanıyor. Bu özel günün etkinlik programları her il için farklı kurumlarca açıklandı. Ankara'da 30 Ağustos etkinlikleri neler olacak? Ankara'da 30 Ağustos konseri var mı, konserler nerede yapılacak? İşte 30 Ağustos Ankara etkinlikleri listesi...

ANKARA 30 AĞUSTOS ETKİNLİK PROGRAMI

Ankara'da 30 Ağustos 2021 Zafer Bayramı resmi etkinlik programı Ankara Valiliği tarafından açıklandı. Sabah saatlerinde devlet erkanının da katılacağı törenler Anıtkebir'de başlayacak. Devlet erkanının Anıtkabir'de yapılacak olan resmi törene tam kadro katılım göstermesi bekleniyor. Ayrıca gün boyunca Anıtkabir'de yoğun bir ziyaret programı olacak.

Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri yapılacak. Bu etkinliklere TBMM'de temsil edilen siyasi partilerin çoğunluğunun katılım göstermesi bekleniyor. TBMM'deki 30 Ağustos etkinlikleri TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından organize edildi.

Öte yandan 30 Ağustos alternatif törenleri de Ankara'da düzenlenecek. Bu kapsamda yapılacak etkinlikler ve tören programlartı kamuoyu ile paylaşıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılacağı törenlerde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türk milleti için ne ifade ettiğine dair açıklamalara yer verilecek.

30 AĞUSTOS 2021 ANKARA KONSERLERİ

30 Ağustos Ankara konserleri en çok merak edilen programlar arasında yer alıyor. Bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bir duyuru yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre konser ve diğer kültürel etkinlikler 30 Ağustos günü saat 19:00'da Gençlik Parkı'nda başlayacak.

Önce etkinlik programı kapsamında dans gösterisi olacak. Ardından ise Sunay Akın'ın “Zafere Giden Yol” isimli gösterisi yapılacak. Sonunda ise Bengü konseri ile etkinlik sona erecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı 2021 Ankara Etkinlik Ve Konser Programları Listesi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı etkinlik duyurusunda katılımcı vatandaşların etkinliklere kırımızı veya beyaz kıyafetlerle gelmelerini istedi. Türk bayrağının renkleri ile muhteşem bir görsel şölen hazırlandığı ifade edildi.