Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak, Mayıs 2022 ABD Green Card sonuçları açıklandı mı?

Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak, Mayıs 2022 ABD Green Card sonuçları açıklandı mı?
ABD'de yaşamak için binlerce kişinin başvuru yaptığı Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak belli oldu. GreenCard sonuç sorgulama haberimizde.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşama izni alabilmek için GreenCard gerekiyor. ABD tarafından ülkedeki göçmenler arasında çeşitliliği artırmak için uygulamaya konulan Yeşil Kart yani GreenCard çekilişleri düzenleniyor. Bu kapsamda 2021 yılı içerisinde GreenCard başvurusu yapan kişiler sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırıyor.

Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak?

Green Card çekilişleri için başvurular her yıl ekim ayının ilk haftasında yapılıyor. Çekiliş sürecinin sona ermesiyle birçok kişi Green Card başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına odaklanmış durumda. Mayıs ayının başlamasıyla birlikte konu hakkındaki aramalar hız kazanırken sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu.

Green Card için 6 Ekim - 9 Kasım 2021 tarihleri arasında başvuru yapanların çekiliş sonuçları 7 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye saati ile saat 19.00'da açıklanacak.

Kimler Green Card alabilir?

Green Card'a sahip olmak isteyen kişilerin bazı şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bunun için ilk şart, kişinin 18 yaşından büyük olmasıdır. Bu kart en az lise mezunu olan kişilere verilmekte ve lise öğrencisi olmayan kişiler için de son 5 yıl içerisinde uzmanlık ya da eğitim gerektiren bir alanda 2 yıl aralıksız olarak çalışma şartı aranmaktadır.

Green Card alabilmek için dil şartı aranmamaktadır. İnternet üzerinden başvurularını gerçekleştiren ve başvuruları onay alan kişiler Green Card sahibi olabilirler. Evli kişiler de aynı anda Green Card'a başvuru yapma hakkına sahiptir.

Green Card başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?

Green Card başvuru sonuçları, yalnızca başvuru yapıldığı sırada verilen Confirmation numarası ile öğrenilebilmektedir. Bu numarayı unuttuysanız ya da kaybettiyseniz aynı sayfa üzerinden bilgilerinizi doğrulayarak Confirmation numaranıza yeniden erişebilirsiniz.

Green Card başvuru sonuçları DVLOTTERY STATE GOV / ESC adresi üzerinden sorgulanmaktadır. Bu sayfaya Confirmation numarası, soyadı, doğum yılı ve doğrulama kodu bilgilerini girerek sonuçlara erişebilirsiniz.

Emlak365.com