TİS Görüşmeleri Son Dakika: Kamu İşçi Toplu Sözleşme 2021 Maaş Zammı Görüşmeleri

Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tüm hızı ile devam ederken maaş zammı için masadaki ilk rakamlarda belirlendi. Seyyanen zam ve tayin hakkı da masada!
TİS Görüşmeleri Son Dakika: Kamu İşçi Toplu Sözleşme 2021 Maaş Zammı Görüşmeleri

İlk olarak memur ve emekliler için uygulanacak olan zam oranının belirlenmesi ardından ise Temmuz ayı enflasyon rakamları için beklenen raporun TÜİK tarafından yayımlanması ile gözler yeniden TİS görüşmelerine çevrildi. Peki, TİS son dakika 2021 gelişmeleri neler, TİS te son durum ne, TİS sözleşmesi 2021 ne zaman imzalanacak?

TİS SÖZLEŞMESİ 2021 İÇİN SON DURUM NE?

Açıklanan enflasyon rakamları sonrasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi için işçi sendikalarından peş peşe açıklamalar geldi. Konu hakkında açıklama yapan Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci enflasyonun yüzde 20 olarak gerçekleştiği bir ortamda yüzde 21'lik zam oranının pazarlığa açık olmasının dahi mümkün olmadığını belirterek bu rakamı pazarlık konusu dahi yapmayacaklarını açıkladı.

TİS Görüşmeleri Son Dakika: Kamu İşçi Toplu Sözleşme 2021 Maaş Zammı Görüşmeleri

600 TL SEYYANEN ZAM GELİR Mİ, 2021 TİS İÇİN SEYYANEN ZAM TEKLİFİ NE KADAR?

Yüzde 20 olarak gerçekleşen enflasyonu hatırlatan Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklanan rakamlar ile beraber kendilerinin talep ettiği yüzde 21 oranındaki zammın ne kadar gerçekçi olduğunun bir kere daha ortaya çıktığını söyledi. Geçmiş dönemlerde yaşanan zaraları telefi etmek amacı ile sendikaların talep ettiği seyyanen zam tutarını da 600 lira olarak açıklanan Kahveci açıklanan büyüme hedefi ile talep edilen zammın makul bir seviyede bulunduğu dile getirildi.

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ, SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO VE TÜM EK ÖDEMELERİN EMEKLİLİĞE SAYILMASI KIRMIZI ÇİZGİ OLACAK!

Görüşmelerde kırmızı çizgi olarak belirlenen maddeleri de açıklayan Kahveci sözleşmeli personele kadro verilmesi, vergi dilimleri, bayram ikramiyesi, tüm ek ödemelerin emekliliğe sayılması ve 3600 ek göstergenin takipçisi olacaklarını dile getirdi.