Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın cumhurbaşkanı adayı değişti!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın cumhurbaşkanı adayı değişti!
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura gitmesi durumunda destekleyecekleri adayı açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önce Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı olmasına yönelik konuşmalarına yanıt veren Erbakan, Yavaş'ın adaylığını olası görmediğini ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının kuvvetle muhtemel olacağını söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi 2.tura kalırsa...

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, seçmenin kendilerini hiçbir ittifaka yakıştırmadığını belirterek seçime tek başına gitmeleri durumunda Yeniden Refah Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı olarak kendisini gördüğünü belirtmişti. Konuya ilişkin yeni açıklamalarda bulunan Erbakan, bu faturanın ortağı olacaklarını ve bu faturayı ortaya çıkaranların iktidardan gitmesi için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Kılıçdaroğlu ile Erdoğan'ın kalması halinde, ikinci turda kimseye destek vermeme imkanlarının olmadığını belirterek '' Böyle bir durumda Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olmasındansa Recep Tayyip Erdoğan'ın olmasının kendi kitleleri için daha anlaşılır olacağını ifade etti.

6'lı ittifak masasında CHP'nın olmasının özellikle AK Parti'den kopan ve kopmayı düşünen seçmenler için bir bariyer oluşturduğunu, CHP, DSP ve HDP ile ittifak yapsa daha sinerjik olabilir dedi.

CHP'nin iktidar olması halinde İstanbul Sözleşmesi'ne geri döneceklerini söyleyen Erbakan, CHP'nin 5-6 yaşındaki çocukların Kur'an öğrenmesine karşı çıktığını ve Ayasofya'nın müze olarak kalmasını istediklerini hatırlattı.

Masada oturanlardan birinin de eskiden ekonomiden sorumlu bakan olduğunu anımsatarak, düşük faizle borç bulacağım demesinin samimi olmadığını söyledi. Erbakan, seçim 2. tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceklerini belirterek, Erdoğan'ı desteklemelerinin kendi seçmenleri için daha doğru olacağını belirtti.

Emlak365.com