GYODER: Türkiye'den En Fazla Gayrimenkul Alan İlk 10 Ülke!

GYODER tarafından açıklanan rapora göre Türkiye'den en fazla gayrimenkul alan ülkeler ve en fazla gayrimenkul satışı yapılan iller listesi belli oldu.

EMLAK HABERLERİ 29.11.2019 - 11:24 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

GYODER tarafından açıklanan rapora göre Türkiye'den en fazla gayrimenkul alan ülkeler ve en fazla gayrimenkul satışı yapılan iller listesi belli oldu. İşte yabancılara en fazla konut satışı yapılan iller ve Türkiye'den en fazla konut alan yabancılar listesi!

Garanti BBVA ve GYODER ortaklığı ile hazırlanan GYODER Gösterge 3. Çeyrek 2019 yayınlandı. Yayımlanan rapora göre 3. çeyrekte yabancıların konut alımları hız kesti. Yerlinin alıma geçmesi ile başlayan konut fiyatlarında artış ve dolar kurundaki düşüş yabancıların taleplerini olumsuz etkiledi. Yabancılar En Çok Hangi İlden Ev Alıyor?Açıklanan rapora göre Türkiye'de en fazla yabancılara konut satışı yapılan il İstanbul oldu. Türkiye'nin göz bebeği olan İstanbul yabancıların yoğun ilgisini üzerinde çekmeye devam ederken yabancılar tarafından en çok tercih edilen ilk 10 şehir olarak;İstanbul KocaeliSakarya EskişehirManisaAfyonKonya Muğla AntalyaKaraman olarak sıralandı. 

Söz konusu dönemde ilk 10 şehir içerisinde 8 milyon 635 bin 347 metrekarelik alan yabancılara satıldı. Türkiye'den En Çok Konut Alan Yabancılar Hangi Ülke Vatandaşı! Türki'den gayrimenkul almayı tercih eden ilk 10 ülke olarak ise Almanya, Kuveyt, Irak, Ürdün, Mısır, İran, Katar, Kore, Suudi Arabistan ve Yemen ilk sıraları paylaştı. 

Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@