Halkbank Güncel Konut Satış İlanları! 28 Bin TL'ye, 75 Bin TL'ye, 81 Bin TL'ye Ev Sahibi Olma Fırsatları!

İnşaat maliyetlerinde meydana gelen yükselişler konut fiyatlarına zam olarak yansımayı sürdürüyor. Böyle sıkıntılı bir süreçte ise bankalar piyasa fiyatlarının altında konut satışı yapmaya devam ediyorlar. Halkbank da uygun fiyatla konut satışı gerçekleştiriyor. İşte Halkbank'ın uygun fiyata konut satışına dair tüm merak edilenler... 

Emlak Haberleri 09.07.2021 - 19:47 09.07.2021 - 19:47 Emlak 365

Türkiye'de inşaat maliyetleri çeşitli nedenlerden dolayı yükseliyor. Maliyet artışı da konut fiyatlarının artışına neden oluyor. Böyle bir ekonomik ortamda uygun fiyata konut satın almak oldukça önemli bir hal aldı. 

Konut yatırımı yapmak her dönem revaçta olan bir yatırım şekli oluyor. Ancak son dönemlerde konut satın almak için çok ciddi tutarların gözden çıkarılması gerekiyor. Birikimlerini konut yatırımı olarak değerlendirmek isteyen vatandaşlar bazı maliyetlerle karşılaşıyorlar. 

AMORTİSMAN SÜRELERİ ARTTI

Genelde Türkiye'de konut yatırımı yapılırken o konutun bulunduğu ilde ve bölgede amortisman sürelerine bakılır. Ancak fiyatların yükselişi ile konutta amortisman süresi uzamaya başladı. Böyle bir durumda da konut yatırımı yapmanın cazibesi ortadan kalktı.

Avantajlı konut yatırımı yapabilmek için öncelikle bu dönemde uygun fiyata konut sahibi olmak gerekir. Bunun için de emlak sektöründe uygun fiyat arayışları her zamankinden daha çok olmaya başladı. 

BANKALARDAN UYGUN FİYATA KONUT SATIŞLARI

Uygun fiyatlı konut satışının bir yolu da bankalar tarafından yapılan konut satışlarıdır. Bankaların mülkiyetlerinde olan konutlar piyasa değerlerinin altında fiyatlarla vatandaşlara satılabiliyor. Ancak bunun için iyi bir araştırma yapmak ve konut satışlarının süreçlerinin sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekir. 

BANKALAR NEDEN UYGUN FİYATA KONUT SATIYOR?

Bankaların neden uygun fiyata konut satışı yaptıkları oldukça merak edilen konuların başında geliyor. Bu durumun mantıklı bir açıklaması bulunuyor. Öncelikle bunun nedenini öğrenmnek için bankaları o konutların mülkiyetlerine nasıl sahip olduklarına baklılması gerekir. 

Bankalar konut kredisi veya bir başka kredi ürününü müşterilerine temin ederlerken bu kredi karşılığında ipotek istiyorlar. Bu ipotekler de konutlar oluyor. Üzerine ipotek konulan konutlar bahsi geçen krediler ödenmediğinde süreç sonunda bankaların mülkiyetlerine geçiyorlar.

Bankaların mülkiyetlerine geçen konutlar esasında bankalar için bir yük oluyorlar. Sonuçta ortada bir kredi zararı bulunuyor ve bankacılık hesaplamasında gayrimenkulün nakit para kadar hesaplamada etkisi bulunmuyor. 

Meydana gelen kredi zararını telafi edebilmek için o konutların satılıp nakit paranın bankaların bilançolarına işlenmesi gerekiyor. Geç satış durumunda bankaların bilançolarında nakit olarak olumsuzluk ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı da kısa sürede konutlar elden çıkarılmalıdır. Bunun için bankalar uygun fiyata konut satışı yapıyorlar. 

HALKBANK KONUT SATIŞ İLANLARI

Türkiye'de konut satışı yapan bankaların başında Halkbank geliyoır. Halkbank sürekli güncellediği konut satış ilanları ile uygun fiyata konut satın alabilme imkanı sunuyor. Bu imkandan yararlananlar kazançlı bir konut yatırımı yapabiliyorlar. Bunun için yapılması gereken ise Halkbank konut satış ilanlarının takip edilmesidir. 

HALKBANK'TAN UYGUN FİYATA SATILIK KONUTLAR

Halkbank Türkiye'nin çok farklı illerinde şu anda güncel ilanlarla konut satışı yapıyor. Bu konutların niteliklerinin tamamı birbirinden farklı olurken fiyatlar da bu niteliklere göre değişebiliyor. Tüm konut satış ilanlarını buraya aktarmamız mümkün değil. Ancak Emlak365 okurları için seçtiğimiz ilaların bazıları şöyle:

-Kars Merkez'de 107 metrekarelik konut 79.500 TL'ye satılıyor 
-Tekirdağ Kapaklı'da 80 metrekare konut 140 Bin TL'ye satılıyor 
-Osmaniyte Merkez'de 28 metrekare konut 28 Bin TL'ye satılıyor 
-Diyarbakır Bismil'de 170 metrekare konut 120 Bin TL'ye satılıyor 
-Düzce Merkez'de 116 metrekare konut 112 Bin TL'ye satılıyor 
-Ankara Etimesgut'ta 71 metrekare konut 135 Bin TL'ye satılıyor 


-İzmir Bergama'da 110 metrekar ekonut 99 Bin TL'ye satılıyor 
-Samsun Çarşamba'da 140 metrekare konut 140 Bin TL'ye satılıyor 
-Ankara Çubuk'ta 106 metrekare konut 75 Bin TL'ye satılıyor 
-İstanbul Esenyurt'ta 100 metrekare konut 140 Bin TL'ye satılıyor 
-Ankara Akyurt'ta 125 metrekare konut 81 Bin TL'ye satılıyor 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@