Hastaneler, Okullar, İş Hanları, AVM'ler! Belediyeler 7 İlde Dükkanları Kiraya Çıkarıyor

7 farklı şehirde belediyeler ve il sağlık müdürlüğü gibi kurumlar işyerleri kiralayacaklarını duyurdular. Hastanelerde, okullarda kiralanacak olan işyerleri için ihale başvuruları da başladı.

Emlak Haberleri 24.02.2022 - 15:56 24.02.2022 - 15:56 Mustafa Karagöz

Mart ayına kısa bir süre kala yeni ihale ilanları basın ilan kurumu, milli emlak müdürlüğü, belediye başkanlıkları 7 şehir için kiralık dükkan duyurularını kamuoyu ile paylaştılar. 1 yıllık, 3 yıllık ve 10 yıllık süreler için dükkan kiralayacak olan kurumlar, bu kapsamda ihale düzenleyecekler. 

BELEDİYELERDEN KİRALIK DÜKKAN İHALELERİ

Kamu kurumlarının yayımladığı duyurular kapsamında Van, Malatya, Sakarya, Muğla, İstanbul, Konya ve Karabük için ihale ilanları var. Bu şehirlerde farklı noktalarda yer alan merkezlerde en az 1 en çok 4 adet dükkan kiralaması için ihale düzenlenecek. İşte o listenin tamamı. 

1-) Van için kiralık dükkan duyurusu; Muradiye Belediye Başkanlığı bir duyuru ile Kandahar Mahallesi Muradiye Şelalesi bölgesinde 4 adet dükkanın kiralanması için açık artırma düzenleyecek. İhale tarihi 16 Mart olarak açıklandı. 

2-) Muğla için kiralık dükkan duyurusu; İlçe genelinde yer alan farklı bölgelerdeki 4 adet dükkan açık artırma ile kiralanacak. 15 Mart tarihinde gerçekleştirilecek ihale için başvurular başladı.

3-)  Malatya için kiralık dükkan duyurusu; Yeşilyurt İlçesinde yer alan toplam 7 adet işyeri kiralanacak. İhale tarihi 15 Mart.

4-) Sakarya için kiralık dükkan duyurusu; Bu kent için ilan İl Sağlık Müdürlüğünce yayımlandı. Akyazı Devlet Hastanesinde yer alan kantin kiralanacak.

5-)  İstanbul için kiralık dükkan duyurusu; 8 Mart tarihinde gerçekleştirilecek ihale ile 4 adet işyeri kiralanacak. Dükkanlar Ataşehir'de yer alıyor.

6-) Konya için kiralık dükkan duyurusu; Konya İl Sağlık Müdürlüğü Beyhekim Hastanesinde bulunan kantinlerin kiralanacağını ilan etti. İhale tarihi 8 Mart.

7-) Karabük için kiralık dükkan duyurusu; Safranbolu Belediyesi 1 adet işyerinin kiralanması için ihale düzenleyeceğini açıkladı. Belediye ihale tarihi 9 Mart olarak duyurdu. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan edilen 7 şehirde belediye yada diper kamu kurumlarından ihaleye çıkarılan dükkanları kiralamak isteyenler başvuruda bulunacaklar. Başvurular kurumların emlak veya ihale birimlerine yapılacak. İhale başvuruları şahsen yada ihale tarihinden önce kurumda olacak şekilde posta yoluyla yapılabilir. Detaylı bilgilere kurumların resmi web sitelerinde yer alan ihale ilanları yada duyurular bölümünden ulaşılabilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@