Hazine ve Maliye Bakanı Açıklama Yaptı! Kamu Müteahhitlerine Yeni Fiyat Farkı Kararnamesi Ve Tasfiye Hakkı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kamu müteahhitleri için fiyat farkı ve tasfiye hakkı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kamu müteahhitlerine hangi imkanlar verilecek?

Emlak Haberleri 04.04.2022 - 18:55 04.04.2022 - 18:55 Engin Uzunoğlu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bursa İş Dünyası Buluşması toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati çok kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Nureddin Nebati’nin ekonomi alanında yapmış olduğu açıklamalar dikkat çekerken inşaat sektöründen gelen çok kritik talepleri verilen yanıt ise heyecan yarattı. 

MÜTEAHHİTLERE YÖNELİK YENİ BİR FİYAT FARKI KARARNAMESİ ÇALIŞMASI MÜJDESİ

Toplantının açılış kısmının sona ermesinin ardından basına kapalı olarak yapılan soru cevap kısmına geçildi. Burada iş dünyasının sorunlarına dair yanıtlar veren Bakan Nureddin Nebati inşaat sektöründe yaşanan maliyet artışlarına da değindi. Elde edilen bilgilere göre Bakan Nureddin Nebati kamuya iş yapan müteahhitlere yönelik yeni bir fiyat farkı kararnamesi için çalıştıklarını açıkladı. 

AYLARDIR BEKLENİYORDU, KAMU MÜTEAHHİTLERİNE TASFİYE HAKKI DÜZENLEMESİ İDDİASI

Öte yandan aynı toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kamuya iş yapan müteahhitlere dinamik fiyat farkı ile tasfiye hakkı verilmesi için çalışma yaptıklarını ve bu düzenlemeyi kısa bir süre içerisinde tamamlayacaklarını belirttiği iddia edildi. Bu açıklamalar basına kapalı kısımda gerçekleştiği için toplantıya katılan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri tarafından paylaşıldı.

İnşaat sektöründe ortaya atılan bu iddialar büyük bir heyecan meydana getirdi. Özellikle kamu müteahhitleri son fiyat farkı düzenlemesinden memnun kalmamışlardı. Üstelik kamu müteahhitlerine tasfiye hakkı ile alakalı olarak da bir imkan sağlanmamıştı. Şimdi bu düzenlemelerin gerçekleşmesi durumunda kamu müteahhitleri aylardır heyecanla bekledikleri sonucu elde etmiş olacaklar. Müteahhitler inşiaat maliyetlerinden dolayı inşaatlara anlaşılan fiyatlarla devam etmek yerine iflas açıklamayı daha ekonomik bulmaya başlamıştılar. Ancak bu konuda atılacak resmi adımlar da heyecanla beklenmeye başlandı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@