Hazineye Ait Tarım Arazileri Satışa Çıkarıldı! Bu Şehirlerde Bu Fiyatlar Kaçmaz

Kamuya ait tarım arazilerinin satışı için 108 güncel duyuru bulunuyor. İl il yayımlanan duyurular ile kamudan ucuz tarım arazisi almak için izlenecek yol ve detaylar Emlak365'te.

Emlak Haberleri 14.09.2021 - 22:11 14.09.2021 - 22:11 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurumlarından çok sayıda tarım arazisi için ilan yayımlanmış durumda. 13-14 Eylül tarihi itibariyle güncel ilan sayısı 108 olup halen başvuruları devam etmekte. Kamudan ihale ile tarım arazisi alacaklar için hem il il listeyi hemde satışlara dair diğer detayları derledik. 

KAMUDAN SATIŞA ÇIKARILAN TARIM ARAZİLERİ

Türkiye geneli çok sayıda il ve ilçede tarım arazisi satışı yapılacak. Belediye başkanlıkları, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri, Milli Emlak Müdürlükleri ve benzeri kurumlar kendilerine ait arazileri satacaklar. 

Belli bir muhammen bedel üzerinden satışa çıkarılan kamu arazileri için vatandaşlar ihaleye katılacaklar. İhale sürecinde en yüksek teklifi verenler için tarım arazisi satışları yapılacak. 

Hangi Şehirlerde Yapılacak?

Güncel tarım arazisi satışları için yayımlanan duyurular Niğde, Balıkesir, Erzurum, Mersin, Bursa, Ardahan, Manisa, Aydın, İzmir, Ankara, Artvin, Konya, Sakarya, Konya, Afyonkarahisar, Tokat şehirleri yer alıyor. 

Bu iller için yayımlanan ilanlar çok yeni duyurular olup farklı iller için de listeler bulunuyor. 

tarım arazisi 13 Eylültarım arazisi 13 Eylül 2tarım arazisi 13 Eylül 4tarım arazisi 13 Eylül 3

Tarım arazisi satış ilanlarına ulaşmak isteyenler için basın ilan kurumu sitesi tüm duyuruları yayımlıyor. İstekliler ister kurumları tek tek inceleyebilir isterlerse de Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı (ilan gov.tr) adresinden ihale ilanlarının tamamını görüntüleyebilirler. İhale İlanları - Emlak İhale İlanları - Tarım Arazisi Bahçe İlanları sekmesi üzerinden tüm duyurulara ulaşılabilecek. 

İHALE BAŞVURULARI YAPMAK İÇİN NE YAPILMASI GEREK?

İhaleler için başvuru yapacak olanlar ilk olarak ihale tarihlerini öğrenecekler. İhalelerin düzenleneceği güne kadar başvuru yapma hakkı olan vatandaşlar başvurularını kurumlar üzerinden yapacaklar. Kurumlara gidecek olan vatandaşlar buradan ihale birimlerinden şartname alacaklar. Şartnamede yer alan esaslara göre başvurular bizzat yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@