Haziran 2018 REIDIN Emlak Endeks Verileri Açıklandı

REIDIN Emlak Endeksi verileri açıklandı. Haziran 2018 dönemine ait olan emlak endeksi verilerine göre konut satışları Haziran ayında yükseldi.

Emlak Haberleri 16.07.2018 - 14:51 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

REIDIN Emlak Endeksi verileri açıklandı. Haziran 2018 dönemine ait olan emlak endeksi verilerine göre konut satışları Haziran ayında yükseldi.

Konut kredisi faiz indirimi ve konut fiyatlarına yüzde 20 indirim kampanyası fırsatları sayesinde 2018 yılının Haziran ayında beklenen konut satışı rakamlarına ulaşıldı. Haziran 2018 konut satış rakamları yükseldi. Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Haziran 2018 döneminde bir önceki aya oranla yüzde 0,54 oranında artış gösterirken, bir önceki senenin aynı dönemine oranla yüzde 9,70 oranında yükseliş gösterdi.Konut Fiyatları En Çok Hangi İlde Arttı?Türkiye'de konut fiyatlarının en hızlı yükseldiği ilimiz ise Van oldu. Van sınırları içerisinde yer alan konutlar Haziran ayı dönemi boyunca metrekare başına konut satış fiyatı bakımından yüzde 2,10 oranında değer kazandı. Konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 0,91 değer kaybının yaşandığı Şanlıurfa oldu. Konut kira fiyatları incelendiğinde aynı dönemde kira fiyatlarının tüm Türkiye genelinde bir önceki aya oranla yüzde 1,12 ve bir önceki senenin Haziran ayı dönemine oranla ise yüzde 7,57 oranında yükseldiği görülmektedir. Kira fiyatlarına en fazla zam yapılan ilimiz yüzde 2,05 oranı ile Trabzon olurken kira oranları yüzde 2,0 seviyesinde düşen Bingöl ise kira fiyatlarının en çok düştüğü ilimiz olarak öne çıkmaktadır. Konut Amortisman Süresi En Kısa Olan İller Belirlendi Açıklanan verilere göre konut amortisman süresi en düşük olan illerimiz Aydın, Van ve Kırklareli şehirleri oldu. Haziran ayı dönemi itibari ile en yüksek yıllık brüt kira getiri oranını sunan illerimizde Aydın, Van ve Kırklareli olarak açıklandı. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@