İBB Başkanı İmamoğlu: Kanal İstanbul Felaket Senaryosu Gibi Bir Şey

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın mutlaka yapacağız dediği, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan'ın zorunluluk olarak isimlenderdiği Kanal İstanbul projesi hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son dakika açıklamaları yaptı.

Emlak Haberleri 27.11.2019 - 23:57 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın mutlaka yapacağız dediği, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan'ın zorunluluk olarak isimlenderdiği Kanal İstanbul projesi hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son dakika açıklamaları yaptı. İmamoğlu Kanal İstanbul projesini ihanet olarak nitelendirdi!

Yapılıp yapılmayacağı deyim yerindeyse yılan hikayesine dönen Kanal İstanbul projesi için ÇED toplantısı tarihi açıklanmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de davet edildiği toplantıda projenin en önemli ayaklarından biri tamamlanmış olacak. Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi Hakkında Yeni Açıklama Yaptı! Seçimden önce de sıklıkla Kanal İstanbul projesine karşı olduğunu dile getiren Ekrem İmamoğlu benzer bir açıklamaya daha imza attı. Özel bir televizyon kanalında yayımlanan programa katılan Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul hakkında yöneltilen soru üzerine Kanal İstanbul projesi hakkında son derece sert açıklamalarda bulundu. Şehre ihanet anlamına gelecek bu projeye karşı olduğunu tekrarlayan Başkan İmamoğlu "Bir yandan bakanlık hazırlık yapıyor. Bir yandan ÇED'le ilgili hazırlık yapılıyor. İstanbul'un böyle bir önceliği olmadığı gibi trajik bir durum yaratacağı net.İnşaat sektöründen gelen birisiyim. 1,5 milyar metreküp toprak deniyor. Arkadaşlara bana simülasyon gösterin dedim. Güngören-Esenler-Bağcılar ilçesinin 30 metre yükseldiğini düşünün. Böyle bir toprak hareket. Bir ada oluşturuyorsunuz. Daha önceki plan Bakırköy, Avcılar, Beylikdüzü ‘nün önüne adalar yapmak. Burası deprem kuşağı. Deprem kuşağına ada yapıyorsunuz.İstanbul’umuz dünya harikası bir yer. Çölde bir şehirden bahsetmiyoruz ki. Dünyanın en güzel şehir. Bu şehrin geleceğiyle oynamayın. Tümüyle yanlış bir iştir. Heyelan risk, Kuzey Anadolu Fay hattıyla ilişkisinin yaratacağı travmadan mı bahsetsem. Felaket senaryosu gibi bir şey.Yaklaşık 1 milyon 200 bin yen nüfus planlaması yapılmış. Çok detayı var. İstanbul'un böyle bir önceliği yok. İstanbul'a ihanet ettik klişe oldu. Bütün ihanetler yüzle çarp eşittir Kanal İstanbul. Bunu oturup bütün gerekçeleriyle tartışırız" dedi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@