İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıkladı: Depremde Yıkılan Binaların Müteahhitleri Ne Olacak?

Cuma akşamı meydana gelen depremin ardından AFAD yapmış olduğu son dakika açıklaması ile Elazığ ve Malatya'da hayatını kaybeden kişilerin sayısını 49 olarak açıkladı.

Emlak Haberleri 27.01.2020 - 09:23 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Cuma akşamı meydana gelen depremin ardından AFAD yapmış olduğu son dakika açıklaması ile Elazığ ve Malatya'da hayatını kaybeden kişilerin sayısını 49 olarak açıkladı. Peki, yıkılan binaların müteahhitleri ne olacak?

Türkiye depremde hayatını kaybeden 39 cana ağlamaya devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu merak edilen soruya yanıt verdi. DEPPREMDE YIKILAN BİNALARI İNŞA EDEN MÜTEAHHİTLERE CEZA VERİLECEK Mİ?Herkes depremde yıkılan binaların enkazında kalarak can veren kişiler için "Yıkılan binaların müteahhitlerine ne olacak?" sorusunun yanıtını aramaya başladı. Konu hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu vatandaşların haklı isyanı sonrasında "Akan gözyaşını karşılıksız bırakmayız. Hukuk da bırakamaz zaten" yanıtını vererek sorumlular hakkında her türlü işlemin yapılacağını duyurdu. EVİ MEZARA ÇEVİREN MÜTEAHHİTLER EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILICAK!Vatandaşın dişinden tırnağından arttırarak satın aldığı evleri ne yazık ki mazarları haline gelirken konu hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sorumluların en ağır şekilde cezalandırılacağını belirterek "Akan gözyaşını karşılıksız bırakmayız. Hukuk da bırakamaz zaten. Bizim görevimiz tespit etmek hükümet olarak. Hiçbir vatandaşımızın endişesi olmasın." dedi. ELAZIĞ DİLEK SİTESİ ÇÜRÜK BİNA OLARAK AÇIKLANDI! Elazığ Sürsürü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve çökerek pek çok kişiye mezar alan Dilek Sitesi sakinleri de binalarının çürük olduğunu iddia etti. Bina sakinlerinden Hakan Tahşi “Binamız 1987’de yapıldı; 1992’de teslim edildi. Zaten binamız çürüktü. En ufak sarsıntılardan etkileniyorduk. 2010’daki depremden sonra belediyeye 4 sene önce gittik. Bize ‘Kendi imkânlarınızla güçlendirme yapın’ dediler.Bir ara kentsel dönüşüm dedikodusu çıktı. Müteahhitler geldi. Ancak onlar 8 kat imar izni istedi. Ancak belediye buna izin vermeyince müteahhitler projeye yanaşmadı. Depreme dayanaksız olduğunu belediye biliyordu. Kolona elimizi vurduğumuz zaman, beton elimize geliyordu" diyerek çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Çöken Dilek Apartmanı enkazından 20 kişi sağ olarak çıkarılırken 8 kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@