İGA'dan Çöken Bina Açıklaması: THY İspanyollara Yaptırdı!

İstanbul Havalimanı'nında çöken bina ile ilgili açıklama yapan İGA, binanın kendilerine ait değil, THY tarafından İspanyol bir firmaya yaptırıldığını belirtti.

Gündem 26.01.2022 - 15:45 26.01.2022 - 15:45 Büşra Uluşen

İstanbul'da meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle karayolu ve havayolu ulaşımı sekteye uğradı. İstanbul Havalimanı'nda Turkish Cargo'ya hizmet veren tesisin çatısı fırtına ve yoğun kar kütlesine nedeniyle çökmüştü. 

İstanbul Grand Airport (IGA), konuya ilişkin açıklama yaparak çatısı çöken binanın kendilerine ait olmadığını, inşaatının da THY tarafından bir İspanyol şirkete yaptırıldığını bildirdi. 

'' TESİS BİZE AİT DEĞİL ''

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı hayatı durdurma noktasına getirirken İstanbul Havalimanı'nda büyük bir felaketten dönüldü. Havalimanında Turkish Cargo'ya hizmet veren tesisin çatısı kar yağışı nedeniyle çökmüş ve bir kişi çatının altında kalmıştı. Olaydan dakikalar sonra THY Basın Müşaviri Yahya Üstün açıklama yaparak, çöküntüden hiçbir çalışma arkadaşlarının zarar görmediğini ve sürecin yakından takip edildiğini söylemişti. 

iga çöken bina

İstanbul Havalimanı işletmecisi IGA ise konuya ilişkin farklı bir açıklamada bulundu. IGA, çöken binanın kendilerine değil THY'ye bağlı Turkish Cargo'ya ait olduğunu, geçici kargo binasının ise terminale 6 kilometre uzaklıkta olduğunu aktardı. 

'' İSPANYOL FİRMAYA YAPTIRILDI ''

IGA'nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

'' İstanbul Havalimanı sınırları içinde bulunan ve çatısı çöken geçici kargo binası, işletmemize ait olmayıp THY'ye ait Turkish Cargo geçici hizmet binasıdır. Terminale 6 km uzaklıkta bulunan binanın inşaatının yapımının İGA ile ilişkisi bulunmayıp, söz konusu bina İspanyol bir firma tarafından yapılmıştır '' denildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@