İl Özel İdaresi Arsa ve Cezaevi Satış İhalesi İlanı Yayımladı!

Giresun Karabedir Cezaevi ve arsası Giresun İl Özel İdaresi tarafından satışa sunuldu. Arsa satış ihalesi ve cezaevi satışı detayları haberimizde...

Emlak Haberleri 07.04.2022 - 06:53 07.04.2022 - 07:12 Gülcan Özer

7 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilanlar kapsamında Giresun İl Özel İdaresi taşınmaz satışı ihalesi düzenleyeceğini ilan etti. Yayımlanan ilanlar kapsamında mülkiyeti Giresun İl Özel İdaresine ait 5 adet taşınmazın ihale yöntemi ile satılacağı duyuruldu. 

Söz konusu taşınmazlardan 4 tanesi 2886 sayılı DİK/35. Maddesi (a) fıkrası Kapalı Teklif artırma usulü ile ihale edilirken 1 tanesi ise 2886 sayılı DİK/35. maddesi (c) fıkrası Açık Teklif artırma usulü ile ihale edilecek. İhalelerde en yüksek teklifi veren teklif sahipleri Giresun İl Özel İdaresi tarafından satışa sunulan taşınmazları almaya hak kazanacak. 

GİRESUN KEŞAP KARABEDİR CEZAEVİ VE ARSASI SATIŞA ÇIKTI! 

Yayımlanan ihale ilanında en çok dikkat çeken ise Giresun İli Keşap İlçesi Karabedir Mahallesinde, mülkiyeti Giresun İl Özel İdaresine ait olan cezaevi ve arsasının da satışa sunulması oldu. Arsa ve üzerindeki taşınmazın tamamı satışa çıkarken satış bedeli olarak belirlenen değer ise 4 milyon 500 bin TL oldu. 

giresun il özel idaresi

Yukarıda yer alan arsaların ilk 4 tanesi için 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 35. Maddesi (a) fıkrasına göre Kapalı Teklif (artırma) İhale Usulü ile satışa sunuldu. Son sırada yer alan 130 m2 büyüklüğe sahip olan arsa iççin ise 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 35. Maddesi (c) fıkrasına göre Açık Teklif (artırma) İhale Usulü ile ihale yapılacağı ilan edildi. 

Söz konusu arsaların satışı 26 Nisan 2022 tarihinde Giresun Özel İdaresi Encümen Toplantı odasında (Giresun İl Özel İdaresi Hizmet Binası-Teyyaredüzü Mah. Atatürk Bulvarı No: 409 Kat: 8 28200 Giresun/Merkez) toplanacak İl Encümeni tarafından yapılacak. Saat 11:00'de başlayacak olan ihale her bir arsa için 15 dakika aralıklarla gerçekleştirilecek. 

ihale şartnamesi

İhaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumlar belirtilen şartnameye uygun olarak hazırlamış oldukları ihale tekliflerini ihalenin yapılacağı gün ve saate kadar kapalı zarf içerisinde sıra numaralı alındılar karşılığında İhale Komisyonuna (İl Encümenine) teslim etmekle yükümlü tutulacaklar. İhaleye ortak girişimlerde katılabilecek. İhale ile satışa sunulan taşınmazların fiyatları 570 bin liradan başlıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@