İlk Görüntüler Geldi! Kanal İstanbul Projesi İçin Çalışmalar Başladı

Kanal İstanbul güzergahı üzerinden yeni görüntüler gelirken projede ekiplerin çalışmaya başladıklarını söyledi.

EMLAK HABERLERİ 06.01.2020 - 11:52 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Kanal İstanbul güzergahı üzerinden yeni görüntüler gelirken projede ekiplerin çalışmaya başladıklarını söyledi. Güzergah üzerinde yer alan Sazlıdere Barajı üzerinde balçık temizleme çalışmaları başladı. Detaylar haberimizde...

Türkiye'nin mega projesi Kanal İstanbul projesinde son dakika gelişmesi yaşandı. İptal edilmesi için çevrecilerin ve muhalefet partilerinin yoğun lobi başlattığı Kanal İstanbul projesi hakkında çalışmalar başladı. KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI ÜZERİNDE YER ALAN SAZLIDERE BARAJINDA BALÇIK TEMİZLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADIKanal İstanbul güzergahı havadan görüntülendi. Güzergah üzerinde havadan yapılan görüntülemede Küçükçekmece gölü ile Sazlıdere Barajı arasında ekiplerin çalışmalar başladığı görüldü. Sazlıdere barajında kepçelerin çalışma yaptıkları ve balçık temizleme çalışmalarının sürdüğü tespit edildi. 

Projenin en önemli bölümü olarak kabul edilen Küçükçekmece gölü bitimi ile Sazlıdere Barajı arasındaki mesafede bulunan 6 kilometrelik bölümde gecekondular, tır garajları ve sazlık alanlar bulunuyor. Toplam uzunluğu 45 kilometre olarak planlanan Kanal İstanbul projesi ile İstanbul Boğazı'nın yükünün azaltılması ve özellikle de tanker geçişlerinin yarattığı riskin azaltılması amaçlanıyor. 

Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@