İmar Barışı Son Başvuru ve Ödeme Tarihi Yaklaştı!

İmar sorunu olan yapıların devletle barışmasını sağlamak amacı ile başlatılan imar barışı ile toplanan para 18.4 milyar liraya ulaşırken son başvuru tarihi yaklaştı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 30.05.2019 - 19:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İmar sorunu olan yapıların devletle barışmasını sağlamak amacı ile başlatılan imar barışı ile toplanan para 18.4 milyar liraya ulaşırken son başvuru tarihi yaklaştı.

İmar barışı son başvuru tarihi için geri sayım hızlandı. İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?İmar barışı için belirlenen son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. 15 Haziran tarihine kadar e devlet üzerinden imar barışı başvuru belgesi doldurarak yapı kayıt belgesi almak isteyen kişiler ödemelerini 30 Haziran tarihine karar yapmakla yükümlü tutulacak. Yapı Kayıt Belgesi Ücreti / İmar Barışı Başvuru Ücreti Son Ödeme Tarihi Ne Zaman? İmar barışı son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 tarihinde sona ererken ödemeler ise 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek. İmar barışında taksitli ödeme yapılmayacak. İsteyen kişiler için bankalar düşük faizli imar barışı kredisi verecek. Ancak kredi kartına taksitle imar barışı ödemesi yapılmayacak. İmar Barışına Başvuruda Bulunulmazsa Ya Da Yapı Kayıt Belgesi Ücreti Ödenmezse Ne Olur?Pek çok kişi imar barışı başvurusu için zorunluluk olup olmadığını merak ediyor. İmar barışına başvuruda bulunan kişiler hem kaçak yapı para cezası hem de yıkım cezası almaktan kurtulacak. İmar barışına başvuruda bulunmayan kişiler ise bir daha bu hak tanınmayacağı için sunulan imkandan yararlanamayacak. Kaçak yapılar yıkılacak. Yine yapı kayıt belgesi ücretini ödemeyen kişiler için de aynı yaptırımlar söz konusu olacak. Yapı kayıt belgesi ücretini ödemeyen kişilerin yapmış oldukları imar barışı başvuruları iptal edilmiş sayılacak. İmar Barışı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Neler?) E-devlet şifresi2) Geçerli bir cep telefonu numarası3) Geçerli bir e-posta adresi4) Beyan edilecek yapının adresi5) Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri6) Toplam inşaat alanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2)7) Yapıdaki konut ve işyeri sayısı8) Arsa/Arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir.)9) Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2)10) Yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek)11) İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi12) Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.)Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@