İmar Barışına Başvurulmazsa Ne Olur?

İmar barışı son başvuru tarihi için kritik uyarı geldi. Başvurular 31 Ekim 2018 tarihi itibari ile sona eriyor. Peki, imar barışına başvurulmazsa ne olur?

Emlak Haberleri 30.09.2018 - 23:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

İmar barışı son başvuru tarihi için kritik uyarı geldi. Başvurular 31 Ekim 2018 tarihi itibari ile sona eriyor. Peki, imar barışına başvurulmazsa ne olur?

İmara aykırılık taşıyan yapılar için getirilen imar barışı için başvurularda sona yaklaşılıyor. 31 Ekim 2018 tarihi itibari ile imar barışında başvurular sona erecek. Peki, bu tarihe kadar başvuru yapmayanlara ne olacak?Kaçak Yapılar Yıkılmaya Başlanacak! İmar barışına aykırılık barındırmasına rağmen imar barışı başvurusu yapmayan kaçak yapılar için Bakan Murat Kurum yıkım kararı verileceğini açıkladı. Bakan Kurum açıklamasında "İmar Barışıyla alakalı süreç devam ediyor. 31 Ekim'de başvuru süresi sona eriyor ve 31 Aralık'ta da bedellerin yatırılma süreci sona eriyor. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Mardin'de de kaçak binalar mevcut.İmar Barışımız 31 Aralık 2017 tarihi itibari ile yapılmış bitirilmiş konutları içeriyor. Mardin'de kaçak binaların tespitini sahada yaptılar. Valiliğimize bunları bildiriyoruz ve yıkımları gerçekleştirilecek." diyerek kaçak yapılara kesinlikle müsaade edilmeyeceğinin altını bir kere daha çizdi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@