İmarsız, Konut, Turizm tesis, Sanayi alanı imarlı arsalar Milli Emlak'tan 39.000 TL'ye satılık

Balıkesir İl Milli Emlak Müdürlüğü bir duyuru ile Bandırma ve Erdek ilçelerinde arsa satacağını duyurdu. İmarlı imarsız arsalar için kurum 39.000 TL'den başlayan fiyatlar açıkladı.

Emlak Haberleri 08.06.2022 - 17:45 08.06.2022 - 17:45 Mustafa Karagöz

Milli Emlak Müdürlüğü'nün arsa satış ilanlarına ilişkin duyuruları düzenli olarak Emlak365.com ziyaretçilerine paylaşıyoruz. Haziran ayının ikinci haftasının ortasında yayımlanan bir duyuru ile arsa satışlarına dair yeni bir satış ilanı yayımlandı. Duyurularda Balıkesir'in ilçesinde iki ilçesinde arsa satışı yapılacağı vurgulanarak ada parsel numaraları, konumları, m2 büyüklükleri ve satış fiyatları açıklandı. 

BALIKESİR MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SATILIK ARSALAR

Balıkesir Bandırma İl Milli Emlak Müdürlüğü duyurusunda; Bandırma İlçesinde 6 adet arsa satılacağını diğer 1 arsanın ise Erdek ilçesinde yer aldığını açıkladı. Listede yer alan arsaların 4 tanesi imarsız, 1 tanesi konut alanı imarlı, 1 tanesi turizm tesis alanı imarlı, 1 tanesi ise sanayi alanı imarlı.

Arsaların m2 büyüklükleri en fazla 3.974 metrekare olarak ilan edilirken tüm tabloyu aşağıda aktardık. Tabloda satışı yapılacak olan arsaların ada parsel numaraları, taşınmazın cinsi, m2 büyüklüğü, imar durumu ve tahmin edilen bedeli açıklandı. İlan edilen tahmin edilen bedel açık artırmaya katılacaklar için ilk teklif fiyatını oluşturuyor. 

HAZİRAN 2022 MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARSALAR

Listede yer alan tüm imarlı imarsız arsalar 2886 sayılı Kanunun 45 inci maddesi gereğince AÇIK TEKLİF USULÜ ile Bandırma Hükümet Konağında toplanacak komisyon huzurunda yapılacak. Arsaları almak isteyecek olan vatandaşlar kuruma giderek şartname alacaklar, başvuru işlemlerini öğrenecekler ve başvuruları tamamlayıp ihaleye katılım gösterecekler. 

İHALEYE KATILARAK ARSALARA TEKLİF VERECEKLER

İhaleye katılmak isteyenlerin ilk yapacağı işlem Milli Emlak Müdürlüğü'nün resmi sitesi veya Bandırma İl Milli Emlak Müdürlüğü yada Basın İlan Kurumu'ndan satış için hazırlanan kılavuzu incelemek olacak. Burada temel bilgiler kamuoyu ile paylaşılıyor. Fiyatın uygun olması durumunda başvuru yapacak olanlar başvuru için öncelikle Hükümet Konağı Bandırma Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğüne gidecekler. Buradan mesai saatleri içerinde şartname alıp imzalayacaklar. Daha sonra her arsa için belirlenen başvuru ücreti ödenecek. Birden fazla arsa için başvuru yapılacaksa her arsa için ayrı ayrı ödeme yapılacak. Ödemeleri yapanlar en son işlem olarak "Yasal yerleşim yeri ikametgah belgesi, T.C. kimlik numarası ibrazı, geçici başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuz, vekalet varsa vekaletname" evraklarını kuruma teslim edecekler. 

Başvuru işlemlerini tamamlayanlar 30 Haziran tarihinde ihaleye katılım gösterecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@