IMF Açıkladı, Türkiye'de Konut Fiyatları Çakıldı!

IMF ülkelerin 1 yıllık konut fiyatlarını incelediği raporunu açıkladı. Rapora göre konut fiyatlarının en fazla düştü ülke Türkiye oldu!

EMLAK HABERLERİ 06.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

IMF ülkelerin 1 yıllık konut fiyatlarını incelediği raporunu açıkladı. Rapora göre konut fiyatlarının en fazla düştü ülke Türkiye oldu!

Son 1 yıl içerisinde konut fiyatlarında yaşanan düşüş kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Bloomberg HT tarafından yapılan habere göre Türkiye konut fiyatlarının en çok düştüğü ülke oldu. Geçen Yıla Oranla Konut Fiyatları En Çok Değer Kaybeden Ülke Türkiye Oldu! Açıklanan rakamlara göre Türkiye konut fiyatları geçen yıla oranla en fazla düşen ülke oldu. Türkiye'yi sırası ile Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar izledi. Yine İsveç, Avustralya, Brezilya, İsrail ve İtalya'da konut fiyatları düşen ülkeler arasında yer aldı. 

Konut Fiyatları En Çok Slovenya'da Arttı! Konut fiyatları en çok artan ülkeler sıralamasında ise birinci sırada Slovenya yer aldı. Bu ülkeyi Lüksemburg, İrlanda, Hollanda ve Portekiz izledi. IMF tarafından açıklanan veriler yabancı gayrimenkul yatırımcıları tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor. Yabancı yatırımcılar konut fiyatlarının arttı ve amortisman süresinin düşük olduğu ülkeleri tercih ederlerken Türkiye açıklanan veriler sonrasında ne yazık ki değer kaybı yaşaması nedeni ile eksi puan almış oldu.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@