İmrahor Millet Bahçesi ve Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

İmrahor Millet Bahçesi ve Mamak Kentsel Dönüşüm projesi için geri sayım başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bugün temel atma törenini gerçekleştirecek!

EMLAK HABERLERİ 19.03.2019 - 12:46 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

İmrahor Millet Bahçesi ve Mamak Kentsel Dönüşüm projesi için geri sayım başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bugün temel atma törenini gerçekleştirecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara'da bugün 2 önemli projenin temel atma törenini gerçekleştirecek. İmrahor Millet Bahçesi Temeli Bugün Atılıyor! Bakan Murat Kurum bugün katıldığı özel bir televizyonun canlı yayınında İmrahor Millet Bahçesi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum "Biz Ankaramıza ilişkin çok önemli proje yürütüyoruz. Hem güney hem kuzeyine yeşil koridor açıyoruz. Mogan Gölü’nden başlıyor İmrahor’a uzanan süreçte 35 kilometrelik alanı kapsıyor. İçinde parkların bahçelerin olduğu çok önemli bir koridoru hayata geçiriyoruz. Mogan’dan 3.5 milyon metreküplük dip çamurunu temizledik. Mogan Gölü etrafında çok büyük bir millet bahçesi projelendiriyoruz" dedi. Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Bugün Hayata Geçiyor! Mamak Kentsel dönüşüm projesine de değinen Bakan Kurum "Şehirlere gidiyorsunuz seçim zamanı geldiğimizi söylüyorlar. Seçim zamanı gelmeyenlerden olduğumuzu söylemeye çalışıyoruz. Bugüne kadar söylediklerimizi yaptığımızı yapmaya devam ettiğimizi söylüyoruz.Mamak’ta kentsel dönüşüm projesi için gittiğimizde vatandaşımız uzun süredir beklediklerini söylemişti. 6 içinde temeli atacağımızı söylemiştik. Bugün Mamak’ta zemin + 4’ü geçmeyen 550 konutun temelini atacağız. Akabinde Mamak bölgesindeki ihtiyaç neyse süreci tamamlamak istiyoruz" dedi. Ankara İmrahor Millet Bahçesi Nerede?Sahip olduğu güçlü ekoloji altyapısıyla yeni bir sosyal alan olacak Ankara İmrahor Vadisi Millet Bahçesi, Eymir Gölü'nün alt kotundan başlayıp Çankaya-Mamak Viyadüğüne kadar uzanıyor.Ankara İmrahor Millet Bahçesinin Büyüklüğü Ne Kadar?Ankara İmrahor Vadisi Millet Bahçesi projesinin ilk etabı toplam 193 bin metrekare olacak. Bitki ve peyzajı Başkente yeni bir soluk getirecek millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@