İnşaat Sektörü KDV ve Tapu Harcı İndirimi İçin Uzatma Talep Ediyor

Konut satışlarını arttırmak amacı ile başlatılan konutta KDV indirimi ve tapu harcı indirimi bilindiği üzere kısa süreli yapılmıştı. Peki, indirim ne zaman bitecek, uzatılacak mı?

Emlak Haberleri 27.09.2018 - 22:05 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Konut satışlarını arttırmak amacı ile başlatılan konutta KDV indirimi ve tapu harcı indirimi bilindiği üzere kısa süreli yapılmıştı. Peki, indirim ne zaman bitecek, uzatılacak mı?

İnşaat sektöründe düşen konut satışlarını arttırmak amacı ile başlatılan tapu harcı indirimi ve KDV indirimi için inşata sektöründene yeni talep geldi. Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin konu hakkında açıklamada bulundu. İndirim 31 Ekim Tarihinde Sona Erecek Mi?İndirimin uzatılması gerektiğini söyleyen Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin; "Gayrimenkul sektöründeki kampanyalar 2018'in nispeten daha canlı geçmesini sağladı. Başlatılan son kampanyanın satış rakamlarıyla bu yıl aşağı yukarı geçen senenin rakamlarını yakalayabiliriz. 4Ancak kampanyayı uzatmayı konuşamayız, bu firmalar açısından çok zor. Kampanya 31 Ekim'de sona erecek. Hükümetin verdiği KDV ve tapu harcı indirimlerinin süresi de 31 Ekim'de bitecek. Sektörü canlı tutmak için hükümetten destek beklentimizi her fırsatta dile getirmeye devam ediyoruz.Burada maksat özelde gayrimenkul sektörü olsa da, Türkiye ekonomisindeki harekete katkısı noktasında da konunun değerlendirilmesi lazım" dedi. İnşaat sektörünün 2,5 milyona yakın istihdamı bulunduğunu söyleyen Yetgin bu açıdan desteklenmesinin büyük öneme sahip olduğunu söyleyerek indirim süresinin uzatılmasını istedi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@