İnşaat Sektöründe 2,5 Milyarlık Naylon Fatura Vurgunu Ortaya Çıkarıldı!

Türkiye ekonomisinin itici gücü olan inşaat sektörü naylon fatura operasyonu ile sarsıldı. Polis ekipleri tarafından düzenlenen Ankara naylon fatura operasyonu büyük vurgunu ortaya çıkardı.

Emlak Haberleri 14.07.2018 - 11:22 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Türkiye ekonomisinin itici gücü olan inşaat sektörü naylon fatura operasyonu ile sarsıldı. Polis ekipleri tarafından düzenlenen Ankara naylon fatura operasyonu büyük vurgunu ortaya çıkardı.

Başkent Ankara'da düzenlenen operasyon büyük bir naylon fatura vurgunu skandalının ortaya çıkmasını sağladı. İnşaat sektöründe kurulan paravan şirketler üzerinden vurgun yaptığı tespit edilen mali müşavirin işyerine polis baskın düzenledi. Düzenlenen baskında mali müşavirin her biri inşaat sektöründe yer alan paravan şirketler üzerinden naylon fatura vurgunu yaptığı ve devleti şimdiye kadar 2 milyar 250 bin lira zarara uğrattığı tespit edildi. Naylon Fatura Satışı İle Vurgun Yapmışlar Edinilen bilgilere göre Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kendilerine yapılan bir ihbar üzerine harekete geçerek baskın düzenledi. Mali ekipler yapılan ihbarı değerlendirmeye aldıktan sonra araştırmalara başladı ve E.B isimli mali müşavirin komisyon karşılığı piyasaya naylon fatura satmak suçunu işlediğini tespit etti. Söz konusu mali müşavirin Ankara Esat caddesi üzerinde yer alan ofisine baskın düzenlendi. Baskında da çok sayıda alış satış belgeleri, sahte irsaliye fatura koçanları ve 2 milyar 250 milyon lira değerinde naylon fatura ele geçirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Maliye Bakanlığı vergi müfettişleri de operasyonda hazır bulundu ve ele geçirilen belgeleri tek tek incelemeye aldı.Şu ana kadar paravan şirketler üzerinden düzenlenen naylon fatura vurgunu ile devletin 2 milyar 250 milyon lira zarara uğratıldığı belirlendi. Mali Müşavir E.B'nin ise firar ettiği ve aranıldığı öğrenildi. E.B. nin yanı sıra bu faturalır kullanan kişi ve işyerlerinin de naylon fatura cezası ile yargılanacağı öğrenildi.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@