İnşaat Sektörünün Genç CEO'ları Açıklandı! İşte 40 Yaş Altı 10 CEO

Ekonomist dergisi inşaat sektörünün 10 genç CEO'sunu açıkladı. Türkiye'nin 40 yaş altı en güçlü 40 CEO'su 2021 listesi yayımlandı!

İnşaat Sektörünün Genç CEO'ları Açıklandı! İşte 40 Yaş Altı 10 CEO

Türkiye'nin 40 yaş altı en güçlü 40 CEO'su isimli araştırma raporunun 2021 verileri Ekonomist Dergisi tarafından yayımlandı. İş dünyasının yakından takip ettiği araştırma raporu ile inşaat sektörünün en genç 10 CEO'su da belirlenmiş oldu.

Yayımlanan listeye göre 37 yaşında olan Enka İcra Kurulu Başkanı Mehmet Tara 11 milyon 620 bin liralık CEO'su ile inşaat sektörü listesinin bir numarasında yer alan en genç CEO oldu.

mehmet-şara

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN EN GENÇ CEO'LARI LİSTESİ 2021

Enka İcra Kurulu Başkanı Mehmet Tara

Akfen Holding CEO'su Selim Akın

Reysaş Yatırım Holding CEO'su Egemen Döven

NEF CEO'su Erden Timur

Sera Grup CEO'su A. Ozan Şener

AS HOLDİNG CEO'su Uğur Akkuş

AS HOLDİNG CEO'su Mert Kutlu

Yiğit Group CEO'su Önder Yiğit

Çağlar Holding CEO'su Dağlarca Çağlar

CVS CEO'su Erkut Çavuş

2021 KÖTÜ BAŞLADI AMA İYİ BİTİCEK!

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan zorunlu kısıtlama kararları ekonomik olarak şirketlere ağır yükler getirirken 2021 senesine kötü başlayan inşaat sektörü iyi bir kapanış hedefliyor. Şirketlerin mali bilançolarına negatif olarak yansıyan koronavirüs tedbirleri sonrası yeni normale geçiş dönemi ile beraber her geçen gün artan işlem hacmi yıl sonu için umut veriyor.

Özellikle de inşaat sektörü tapu harcı indirimi, KDV indirimi ve yeni konut kredisi destek kampanyası gibi beklentileri ile öne çıkarken sürecin nasıl ilerleyeceğini ise önümüzdeki günler gösterecek.